Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 12:22

У Верховній Раді знову слухатимуть про Митний союз і голосуватимуть щодо громадських організацій


Київ – Парламентарі можуть спростити порядок реєстрації громадських організацій та благодійних об’єднань в Україні. Цього пленарного тижня на розгляд пропонують відповідні законопроекти – «Про громадські організації», а також «Про благодійництво та благодійні організації». Експерти називають ці законодавчі ініціативи прогресивними і сподіваються, що їхньому ухваленню сприятиме, зокрема, той факт, що 11 травня Україна розпочинає головування в Комітеті міністрів Ради Європи. Водночас і в провладній більшості, і в опозиції до цих законопроектів мають запитання.

Одними з ключових законопроектів, на які оглядачі рекомендують звернути увагу цього тижня, є проекти законів «Про громадські організації» та «Про благодійництво».

Керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба у коментарі для Радіо Свобода називає ці законодавчі ініціативи прогресивними і наголошує на окремих новаціях проекту закону про громадські організації.

«По-перше, це спрощення і здешевлення процедури реєстрації громадських організацій: якщо сьогодні на це треба чекати протягом місяця, то після ухвалення буде три дні. Окрім того, визначаються дуже чіткі підстави для відмови у реєстрації. Тобто, максимально формалізуються всі процедури», – додав він.

Регіонали хочуть обмежити фінансування громадських організацій

Водночас законопроект не регулюватиме фінансування громадських організацій.

У провладній фракції Партії регіонів вже заявили про ініціативу розробити законопроект, який би суттєво обмежив умови фінансування громадських організацій, особливо іноземними особами.

«Ми в державі починаємо наводити порядок в усіх напрямках, в тому числі і в питанні використання іноземних коштів на території нашої держави. Тому потрібно роз’яснити у першу чергу суспільству, в другу чергу тим, хто перебуває за межами нашої держави, на що ми згодні, щоб проводити фінансування, а з чим ми не можемо погодитися. Питання екстремізму, питання націоналізму, питання, які будуть розбурхувати суспільство і будуть ставити під загрозу існування державності, безумовно, ніхто не буде дозволяти», – прокоментував цю ініціативу в інтерв’ю Радіо Свобода народний депутат Вадим Колесніченко.

Благодійники лобіюють законопроект?

Єдиної думки щодо обох законопроектів немає і в опозиційній фракції «БЮТ-Батьківщина». Перший заступник голови парламентського комітету з питань регламенту Верховної Ради Сергій Сас зазначає, що у законопроекті про громадські організації ключовий «мінус» – у відсутності визначення статусу політичних партій.

А от законопроект «Про благодійні організації» в БЮТ взагалі поки вирішили не підтримувати. «Є таке враження, що певні благодійні організації, які вже утвердилися в цьому ранзі, зробили такий собі крен під себе. Наприклад, там є такий момент, він чітко не прописаний, але все ж: зазначено, що органи місцевого самоврядування при наданні в оренду певних об’єктів перевагу повинні надавати якраз благодійним організаціям. Тобто, є певні елементи лобізму при внесенні цього закону», – наголосив Сергій Сас у коментарі для Радіо Свобода.

У проекті розкладу засідань Верховної Ради цього тижня близько 90 питань.

Окрім низки соціальних тем депутати розглядатимуть і гуманітарні моменти. Наприклад, пропонуватимуть затвердити заяву Верховної Ради, якою засуджувалися б висловлювання, спрямовані на нівелювання внеску українців у перемогу над фашизмом під час Другої світової. Свого часу проект заяви з’явився у парламенті після виступу російського прем’єра Володимира Путіна, який у грудні заявив, що СРСР переміг би у війні і без України.

На 11 травня у Верховній Раді запланували парламентські слухання щодо стану і перспектив розвитку економічних відносин України з Європейським Союзом та Митним союзом Росії, Казахстану і Білорусі.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG