Доступність посилання

ТОП новини

Дефіциту гречки цього року не буде – Мінагрополітики


У черговому маркетинговому році в Україні не очікується дефіциту гречки, оскільки аграрії збільшили посівні площі під цю культуру. Про це сьогодні в Кабінеті Міністрів повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Той обсяг гречки, який ми засіваємо, дозволить нам бути на 100% і більше забезпеченими. Прогноз врожаю гречки ще рано робити, але, зважаючи на нинішні погодно-кліматичні умови, можна сказати, що ми матимемо достатній обсяг гречки для того, щоб забезпечити продовольчу безпеку і навіть експортувати, якщо у когось буде в цьому потреба», – наголосив він.

Міністр також поінформував, що з Китаю імпортували 800 тонн гречки. «750 тонн гречки вже взяли торгівельні мережі на реалізацію, 150 тонн вже продано. В торгівельних мережах гречка відпускається по 16,06 гривень за кілограм», – додав він.

Міністр також заперечив причетність до компанії «Хліб Інвестбуд», яка займалася імпортом китайської гречки. «Ні я, ні мої близькі не мають ніякого відношення до цієї компанії», – сказав міністр.

Присяжнюк також додав, що «на закупівлю китайської гречки жодної гривні державних коштів не витрачалося, тобто це були комерційні кошти».

Міністр повідомив, що наразі Міністерство аграрної політики та продовольства залучило аудиторську компанію SGS для вивчення цінової політики на ринку гречаної крупи на китайському ринку на момент її імпорту компанією «Хліб Інвестбуд» для перевірки обґрунтованості відпускної ціни гречки всередині України. «Наскільки мене проінформували, тонна закупівлі гречки на момент проведення операції коштувала 1700 доларів у портах Китаю. Сьогодні гречка у портах Китаю коштує 1820 доларів за тонну», – заявив Микола Присяжнюк.
XS
SM
MD
LG