Доступність посилання

ТОП новини

Відзначення 150-річчя перепоховання Шевченка увійде в спільну історію – Литвин


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин висловив упевненість, що пам’ятні заходи з нагоди 150-річчя перепоховання Тараса Шевченка, які відбудуться на території України та Росії, увійдуть до літопису спільної історії і стануть надбанням сучасності.

Про це Литвин заявив, виступаючи в неділю у російському Санкт-Петербурзі під час наради голів парламентів міжпарламентської асамблеї (МПА) держав-учасниць СНД, повідомила прес-служба Верховної Ради.

Як зазначив спікер парламенту, з 16 по 23 травня відбудеться поїздка «Останній шлях Т.Г.Шевченка» за маршрутом Санкт-Петербург – Твер – Москва – Тула – Орел – Севськ – Глухів – Кролевець – Батурин – Ніжин – Бровари – Київ – Канів.

«В місті Санкт-Петербурзі відбуваються заходи за участю майстрів мистецтв з України і Росії, учених і громадськості біля пам’ятника Шевченку на площі його імені і в меморіальній майстерні Кобзаря музею Російської академії мистецтв», – повідомив Голова Верховної Ради.

Він запросив керівників та членів делегацій взяти участь у мітингу-реквіємі на Смоленському цвинтарі в Санкт-Петербурзі, що відбудеться в понеділок, а також в панахиді біля Пам’ятного каменя Тараса Шевченка, де він був похований, та вечорі його пам’яті в Таврійському палаці.

«17 травня делегація з представниками творчої і наукової інтелігенції Росії, Казахстану, України відвідає місця мешкання Т.Г.Шевченка в Санкт-Петербурзі. З 18 по 21 травня до делегації приєднаються депутати Державної Думи і Федеральних Зборів Російської Федерації, депутати Мажилісу Республіки Казахстан, депутати і співробітники Верховної Ради України, представники Міжпарламентської асамблеї держав-учасниць СНД, а також представники творчої і наукової інтелігенції, які проїдуть по вказаному маршруту.., де зупинялася траурна процесія з тілом Великого Кобзаря», – зазначено у повідомленні прес-служби ВР.

22 травня в Храмі Різдва Христова в Києві, де відспівували тіло Тараса Шевченка в 1861 році, відбудеться поминальна служба, по закінченню служби учасники виїдуть до Канева, де відбудеться мітинг-реквієм на могилі Шевченка на Тарасової горі з покладанням квітів, і відвідають пам’ятні місця і музей Великого Кобзаря, повідомив Литвин.

23 травня на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка буде проведено наукову конференцію, присвячену його життю і творчості, зазначив Голова Верховної Ради.

Він подякував Раді, Секретаріату МПА СНД, парламентам країн СНД, депутатам Росії, Казахстану, України і інших держав-учасниць СНД, губернаторам, мерам і всім учасникам цієї культурної акції міжнародного значення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG