Доступність посилання

ТОП новини

Недосипання порушує обмін речовин – дослідження


Недосипання є однією з причин порушення обміну речовин у людському організмі, що може привести до зайвої ваги, показало дослідження, проведене American Journal of Clinical Nutrition.

Результати дослідження, опубліковані в понеділок, стали ще одним свідченням того, що нестача сну може сприяти збільшенню ваги – не тільки за рахунок посилення почуття голоду, але також через уповільнення швидкості спалювання калорій.

Відтак збільшення часу сну, на думку вчених, може запобігти збільшенню ваги.

«Наші дослідження показують, що одна безсонна ніч різко знижує витрату енергії у здорових чоловіків; це свідчить, що сон сприяє регуляції денної витрати енергії в організмі людей», – цитує агентство «Ройтерз» керівника експерименту Крістіана Бенедикта з Уппсальского університету в Швеції.

Щоб визначити точні механізми впливу сну на організм, Бенедикт і його колеги протягом кількох днів стежили за станом 14 студентів чоловічої статі у різних умовах: при нормальному сні, обмеженому і його повній відсутності. Потім учені оцінили зміни в кількості споживання їжі, рівні цукру в крові, гормонів та показників метаболізму.

У ході дослідження виявилося, що навіть одна ніч, проведена без сну, уповільнює обмін речовин на наступний ранок, скорочуючи витрати енергії на виконання таких завдань як дихання і травлення на 5-20 відсотків у порівнянні з показниками, отриманими на ранок після хорошого нічного сну.

Експерти зі спеціалізованої незалежної американської організації National Sleep Foundation рекомендують дорослим людям спати приблизно сім-дев’ять годин щоночі.
XS
SM
MD
LG