Доступність посилання

ТОП новини

Вашингтон перед дилемою: чи варто виводити з Іраку всі війська


Американські гелікоптери патрулюють Багдад і кордони

Нью-Йорк – До кінця року Сполучені Штати Америки мають вивести з Іраку всі фронтові бригади, але залишається проблема безпеки країни, оскільки немає певності щодо стану іракської армії. Нині у Вашингтоні зважують, чи не залишити в Іраку якусь частину збройних сил.

Іракський прем’єр-міністр Нурі аль-Малікі стверджує, що вже немає потреби у присутності бойових американських військ у його країні. Мовляв, іракці самі здатні дати собі раду з безпекою й захистом кордонів.

Але Роберт Ґейтс, міністр оборони США, заявив у Конгресі, що тривають переговори про те, чи не відкласти грудневу дату виведення бойових військ. Деякі законодавці радять залишити на наступний рік в Іраку приблизно 20 тисяч вояків із 50-тисячного американського контингенту.

Американські генерали кажуть, що іракці вже успішно вирішують проблеми внутрішньої безпеки. Зокрема, генерал Ллойд Остін в інтерв'ю нью-йоркській радіостанції WNYC сказав: «Знайомство з (іракськими) військовими лідерами вселяє певність у тому, що з ними можна добре співпрацювати. Такі люди можуть забезпечувати внутрішню стабільність».

Інша проблема – зовнішня безпека, захист кордонів.

Цивільні контрактники замість солдатів армії США

Ірак фактично не має власної авіації. Столицю Багдад і кордони країни патрулюють американські гелікоптери. Хто ж буде літати на них після виведення військ?

Виглядає так, що Вашингтон планує залишити свої гелікоптери в Іраку, а пілотів та екіпажі залучати з приватної охоронної компанії DynCorp зі штату Вірджинія. Наймають приватну армію, яка візьме на себе охорону й гарантію безпеки дипломатів.

Повідомляють, що Державний департамент – зовнішньополітичне відомство США – вже укладає контракти з вісьмома приватними охоронними компаніями, такими, як Aegis Defence Services та Global Strategies Group.

Патрік Кеннеді, представник Державного департаменту, сказав репортерам Національного громадського радіо, що загальна кількість приватних контрактників становитиме від 4,5 до 5 тисяч. Це близько до стандартної чисельності армійської бригади.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG