Доступність посилання

ТОП новини

Суд над Луценком може бути закритим


Київ – Печерський райсуд Києва в понеділок розпочинає попереднє слухання кримінальної справи, порушеної проти колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. За словами його адвоката Ігоря Фоміна, попри голодування і серйозні проблеми зі здоров’ям, Юрій Луценко має намір особисто бути присутнім на засіданні. Очевидно, засідання буде закритим, адже, як заявляють, обвинувальний висновок у справі Луценка засекретили.

Сьогодні день початку судових слухань у кримінальній справі проти Юрія Луценка, яку разом із обвинувальним висновком Генпрокуратура передала до суду в середині травня. І хоч колишній міністр внутрішніх справ уже майже місяць голодує і понад тиждень перебуває в лікарні, у засіданні він братиме участь особисто, заявив у коментарі для Радіо Свобода його адвокат Ігор Фомін.

«Він вирішив брати участь у судовому засіданні за будь-яких обставин. Єдине, що може цьому завадити, – якщо його не доставлять», – додав адвокат.

За словами Фоміна, нині захист Луценка вимагатиме зміни запобіжного заходу, адже той, який був обраний судом, закінчується 25 травня, а також проситиме про застосування суду присяжних. Це, за словами адвоката, можливо за Конституцією.

Москаль каже, що може бути захисником

Водночас народний депутат від НУНС Геннадій Москаль у коментарі для Радіо Свобода напередодні заявив, що обвинувальний висновок у справі Луценка засекретили. А отже, на засіданні можуть бути присутні лише ті, хто має доступ до державної таємниці.

Ця вимога стосується і адвокатів колишнього міністра. Геннадій Москаль розповідає: такий доступ має він, тож адвокати, ймовірно, клопотатимуть про залучення його до захисту.

«Засідання, ймовірно, буде закритим. Тому що якщо обвинувальний висновок таємний, він не може бути зачитаний у присутності тих, хто не має допуску до державної таємниці. Думаю, що рішення буде таким, що адвокат, який є офіційно призначеним і співпрацював із Генпрокуратурою, буде в суді заявляти клопотання про залучення мене як захисника і про відтермінування розгляду справи, щоб я хоча б міг ознайомитися з нею», – розповів Москаль.

Офіційного підтвердження слів Геннадія Москаля про засекречення обвинувального висновку поки не оприлюднювали.

Протести проти утримання Луценка під вартою

За даними Генпрокуратури, Луценкові інкримінують заволодіння чужим майном, перевищення службових повноважень та зловживання владою, вчинене працівником правоохоронного органу. Його затримали наприкінці грудня, тоді ж Печерський райсуд обрав для колишнього міністра запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Наприкінці квітня, як повідомила дружина Луценка Ірина, він розпочав голодування, яке триває й досі, на знак протесту проти рішення суду продовжити його перебування під вартою. Водночас у Генпрокуратурі цю інформацію спростовували, заявляючи, що таким чином чиниться тиск на слідство.

У п’ятницю, 20 травня, депутати-нунсівці покинули засідання Верховної Ради на знак протесту проти утримання Юрія Луценка під вартою. Також, за словами народного депутата Арсенія Яценюка, для звільнення Луценка під заставу вже зібрані кошти.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG