Доступність посилання

ТОП новини

Андріївську й Кирилівську церкви не внесуть до списку ЮНЕСКО – Бригинець


Через порушення Україною міжнародного законодавства про збереження пам’яток історії та культури київські храми – Андріївська та Кирилівська церкви – не увійдуть до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Відповідне рішення має ухвалили червнева сесія ЮНЕСКО, повідомив сьогодні голова Комісії з питань культури Київської міської ради Олександр Бригинець.

«Ніякого включення Андріївської та Кирилівської церкви до списку не буде – не тому, що ці об’єкти цього не варті, а тому, що наша влада не продемонструвала готовність охороняти пам’ятки. Так, охоронної зони довкола Андріївської церкви так і не створено, як і навколо Кирилівської. Виходячи з усіх нормативів та законів, ніякі будівництва там неможливі», – каже Бригинець.

За його словами, експерти ЮНЕСКО рекомендують українській владі дотримуватись визначених нею стандартів щодо захисту пам’яток, їхньої реставрації та збереження охоронних зон, натомість чинна влада та міські чиновники порушують і національне законодавство, і стандарти та рекомендації міжнародних організацій (таких, як ЮНЕСКО, Рада Європи, Європейський фонд культури).

Згідно з пропозиціями уряду України до ЮНЕСКО 2008 року, Андріївську та Кирилівську церкви запропоновано включити до Списку світової спадщини.
XS
SM
MD
LG