Доступність посилання

ТОП новини

ЄС збільшує підтримку сусідів більш як на мільярд євро


Європейська комісія вирішила сьогодні збільшити фінансування Європейської політики сусідства на 1 мільярд 240 тисяч євро протягом наступних двох років. Таким чином ця сума буде доведена загалом до майже 7 мільярдів євро.

Така конкретна відповідь ЄС на Арабську весну, як назвали події в низці північноафриканських і близькосхідних країн, і на прагнення східних партнерів Євросоюзу, мовиться в повідомленні Єврокомісії про презентовану сьогодні переглянуту програму Європейської політики сусідства.

Як заявив президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, оголошуючи про рішення, йдеться не просто про додаткові кошти, а про матеріальний вираз рішучості ЄС підтримати реформи в країнах-партнерах.

За його словами, прагнення в цих країнах до політичної свободи і кращого майбутнього є в спільних інтересах цих країн і Європейського Союзу: «Якщо ми підтримаємо демократію і розвиток, ми розвиватимемо стабільність і уникнемо нестабільності».

Одними з конкретних прикладів планованої підтримки буде створення Європейського фонду підтримки демократії на допомогу демократичним змінам у країнах-партнерах або фінансового механізму підтримки громадянського суспільства, який матиме на меті посилити політичну роль недержавних суспільних сил.

Гаслом реформованої Європейської політики сусідства є «більше за більше», на відміну від дотеперішнього наперед фіксованого розподілу коштів між країнами-партнерами. «Ті країни, які вирішать просуватися з реформами швидше і далі, зможуть отримувати більше коштів на допомогу їм у досягненні їхніх цілей», – сказала верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон.

Європейська політика сусідства охоплює 16 країн чи територій – південних і східних сусідів Євросоюзу: Азербайджан, Алжир, Білорусь, Вірменію, Грузію, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Лівію, Марокко, Молдову, Окуповані палестинські території, Сирію, Туніс і Україну.
XS
SM
MD
LG