Доступність посилання

ТОП новини

ЄС планує надавати фінансову підтримку новим партіям у країнах-сусідах


Європейський Союз має намір надавати фінансову підтримку новим політичним партіям і профспілкам у країнах-учасницях європейської політики сусідства, зокрема Україні, у 2011-2013 роках. Про це повідомив голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

«Ці інструменти будуть впроваджуватись з урахуванням загальної ситуації у державі, життєздатності її політичної системи та громадянського суспільства. Поки що пропозиція підтримати молодих політичних гравців носить характер політичного рішення ЄС, оскільки рішення про надання допомоги лежить у практичній площині: ми будемо дивитись, чи має країна прогрес у таких сферах, як верховенство права, захист прав і свобод громадян, підзвітність влади громадам, інших демократичних перетвореннях», – сказав Тейшейра.

За його словами, згідно з політикою сусідства ЄС, на розвиток громадського сектору та підтримку демократичного розвитку східні та південні сусіди Євросоюзу отримають понад сім мільярдів євро грантової допомоги. Але для цього країни-сусіди повинні продемонструвати готовність до впровадження реформ, які відповідають стандартам європейської демократії та дозволять утворити в кінцевому результаті єдиний демократичний простір у рамках ЄС та на південь і схід від Союзу, наголосив дипломат.
XS
SM
MD
LG