Доступність посилання

ТОП новини

Українське мовлення за кордон припинене через оптимізацію – гендиректор НРКУ


Генеральний директор Національної радіокомпанії України Тарас Аврахов заявляє, що припинення мовлення української редакції Всесвітньої служби радіомовлення здійснили у рамках оптимізації мовлення та штатної структури НРКУ.

«Ці процеси були необхідними і здійснені після відповідного рішення колегії Держкомтелерадіо України і згідно з наказом НРКУ про оптимізацію всієї структури Національної радіокомпанії. Маємо ситуацію, коли всі три канали мовлення НРКУ досяжні через мережу інтернет та супутник, відтак українці по всьому світу мають змогу отримувати весь спектр інформації, культурологічні, музичні програми з Батьківщини», – заявив Аврахов.

За його словами, питання оптимізації було очевидним, і вона була здійснена зі збереженням творчого потенціалу: більшій частині колективу української редакції запропонована робота за фахом, почасти збільшене мовлення англійською, німецькою, румунською мовами.

Також, заявив гендиректор НРКУ, замість української редакції в рамках Всесвітньої служби утворена редакція мовлення на закордон у складі Дирекції інформаційного мовлення. На цю редакцію покладена функція співпраці із закордонними, зокрема, із українськими мовцями.

«Віднедавна НРКУ активізувала співпрацю із зарубіжними ЗМІ у форматі радіомостів. У вівторок, 24 травня, було проведено радіоміст з болгарським колегами. Найближчим часом відбудеться вже третій радіоміст НРКУ з Польським радіо: будемо аналізувати, з якими здобутками зустрічаємо рік до чемпіонату», – сказав Аврахов.

Він запевнив, що НРКУ «робила і буде робити все можливе, аби відбувалося реальне звучання українського радіо за кордоном, а не імітація цього процесу».

25 травня гендиректор НРКУ розпорядився припинити мовлення української редакції Всесвітньої служби радіомовлення України.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG