Доступність посилання

ТОП новини

У Кучми не було наміру вбивати Гонгадзе – Пшонка


Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявляє, що у колишнього Президента Леоніда Кучми не було наміру вбивати журналіста Георгія Гонгадзе і тому йому інкримінують лише перевищення службових повноважень.

«Порушено кримінальну справу за перевищення службових повноважень. У Кучми не було наміру на кінцевий результат трагедії», – сказав Пшонка в інтерв’ю українському виданню DT.UA.

При цьому, за його словами, у справи Гонгадзе завжди був політичний фон, зокрема акції протесту «Україна без Кучми», і за всім цим «стояли різні люди, зацікавлені в тому чи іншому результаті цієї справи».

«Врешті-решт ми зібрали всі матеріали стосовно Кучми в одній справі... Слідство досліджувало все, що пов’язано з Кучмою. Нехай суд зважить всі «за» і «проти» і відповість, нарешті, на це питання», – сказав Генпрокурор.

Кримінальну справу проти Кучми порушили 21 березня 2011 року. Його звинувачують у перевищенні влади і службових повноважень, що призвело згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Плівки колишнього майора управління Держохорони Миколи Мельниченка визнали речовим доказом у справі.
XS
SM
MD
LG