Доступність посилання

ТОП новини

Грищенко знову виправдовувався за переслідування опозиції


Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко

Київ – Україна провела перше засідання постійної комісії Парламентської асамблеї Ради Європи. Права людини та дітей, місцеве самоврядування та загальний процес демократії – основні питання, що порушить Україна протягом свого головування. Утім, делегацію ПАРЄ зацікавила і ситуація з демократією у самій Україні. Під час засідання пролунали чергові запитання щодо кримінальних справ, порушених проти представників опозиції.

Керівникові МЗС України Костянтинові Грищенку довелося вкотре переконувати європейських політиків у тому, що в Україні немає вибіркового правосуддя, а карні справи, порушені проти опозиціонерів, не мають політичного підтексту. Він говорив про це, відповідаючи на запитання члена делегації ПАРЄ Люка Волонте, який напередодні зустрічався з колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. У країнах Євросоюзу час від часу також відбуваються подібні розслідування, наголосив голова українського Міністерства закордонних справ.

«Дуже важливо, щоб суспільство було поінформоване стосовно проведення розслідувань і знало про дії тих посадовців, які несли відповідальність за управління країною. Розслідування ведуться не тільки стосовно діяльності колишніх посадовців, є приклади, коли були притягнуті до відповідальності посадовці нинішнього уряду. Це не є вибіркова юстиція, це є поліпшення ситуації в суспільстві, де до корупції перестали ставитися толерантно. Це є певним сигналом як для нинішніх, так і майбутніх урядовців в Україні», – сказав Костянтин Грищенко.

Пріоритети ПАРЄ включають у себе розвиток демократії – Чавушоглу

Політики не повинні втручатися в розслідування кримінальних справ щодо представників української опозиції, заявив президент Парламентської асамблеї ради Європи Мевлют Чавушоглу. Крім того, він висловив згоду з заявленими Україною пріоритетами у роботі постійного комітету.

«Пріоритети роботи комітету під час головування в ньому України збігаються із пріоритетами ПАРЄ, які включають у себе розвиток демократії не тільки на загальному рівні, а також на рівні місцевому та регіональному. Також для ПАРЄ дуже важливе питання стабільності й питання захисту дітей», – зауважив Мевлют Чавушоглу.

Політика Януковича може відкинути Україну від євроінтеграції – Парубій

Якщо ситуація з дотримання прав і свобод громадян в Україні не зміниться, слова президента ПАРЄ можуть виявитися одним із останніх проявів європейської стриманості і дипломатичності щодо чинної української влади, припустив у розмові з Радіо Свобода член парламентського комітету у закордонних справах, депутат від НУНС Андрій Парубій.

«Європейці усвідомлюють, наскільки для них є важливою Україна, і тому намагаються досить часто давати обережні заяви щодо України. Разом із тим, заяви стають усе жорсткішими. Різні інституції Європейського Союзу висловлюють тривогу з приводу ключових цінностей. Хоча посадовці намагаються робити заяви обережно, однак той курс, який проводить команда Януковича, є дуже небезпечним і може відкинути Україну від Європейської інтеграції», – відзначив опозиціонер.

Напередодні голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра констатував погіршення ситуації з дотриманням прав і свобод, а також демократичних стандартів в Україні.

Крім того, виконавчий директор Freedom House Дейвід Крамер заявив, що переслідування колишнього прем’єра Юлії Тимошенко підтверджує занепокоєння щодо вибіркового правосуддя.

У Постійному комітеті ПАРЄ Україна головуватиме до листопада нинішнього року.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG