Доступність посилання

ТОП новини
16 травня 2021, Київ 05:51

Другий тур місцевих виборів в Італії як ще один іспит для Берлусконі


Другий тур місцевих виборів – ще одне випробування для Сильвіо Берлусконі

Рим – В Італії у неділю і понеділок проходить другий тур часткових місцевих виборів. Голосування вважають іспитом на популярність чинного прем’єра Сильвіо Берлусконі. Перший тур виявився для нього невдалим, адже посади міських голів у ключових містах Турині й Болоньї вибороли представники лівоцентристської опозиції. Тепер же увага прикута до Мілана й Неаполя, де шанси лівих і правих кандидатів майже однакові.

Нинішні адміністративні вибори в Італії – остання перевірка на міцність правоцентристської коаліції Сильвіо Берлусконі. Через два роки мають відбутися парламентські вибори, тому і провладні, й опозиційні сили надають великого значення голосуванню. Цим пояснюється і жорстка виборча кампанія взаємних обвинувачень та образ.

Лідер лівої Демократичної партії П’єр Луїджі Берсані, підтримуючи своїх кандидатів у Мілані та Неаполі, заявив, що країною керує «безвідповідальна людина» (Сильвіо Берлусконі), і тому не слід голосувати за представників його партії «Народ Свободи». А сам Берлусконі, просуваючи своїх кандидатів, назвав «безголовими» тих виборців, які голосують за лівих.

Іспит для прем’єра

Місцеві дебати, набравши національних масштабів, по суті перетворилися на обговорення дій і вчинків однієї особи – Сильвіо Берлусконі.

Популярність прем’єра явно марніє на тлі судових і сексуальних скандалів із його участю. На всі закиди щодо невикoнанння передвиборчих обіцянок і незадовільну економічну ситуацію в Італії прем’єр-міністр відповідає атаками, знаходить винних (суддів, журналістів і комуністів) та ще порівнює себе з великими геніями.

«Мені заважали працювати, – сказав у телеефірі Сильвіо Берлусконі. – Чи зміг би навіть Леонардо да Вінчі домалювати свою «Джоконду», якби з ранку до вечора йому хтось постійно давав ляпасів? Я не є Леонардо-невдаха, я пан, котрий успадкував від батьків міцну вдачу і нелюдську здатність чинити опір».

Слово за Міланом і Неаполем

Чи допоможуть ці здібності утримати контроль у північному місті Мілані, на батьківщині пана Берлусконі? Результати першого туру дають мало сподівань: кандидатка на посаду мера від партії влади Летіція Моратті на шість відсотків відстає від прибічника лівої Демократичної партії Джуліано Пізапія. Праві всерйоз ризикують втратити економічну столицю Італії, де вони керували останні 15 років.

Невисокий, але трохи кращий результат правоцентристи здобули на півдні – в Неаполі. Там два тижні тому ставленик Берлусконі випередив лівого конкурента на 11 відсотків. Досі мерію Неаполя очолювала член лівого опозиційного блоку Роза Ієрволіно Руссо, однак її керівництво визнане незадовільним через невирішення давньої проблеми утилізації сміття та загальний занепад міста.

У разі поразки урядових сил опозиція вимагає від Берлусконі відставки. Та прем’єр-міністр вже заявив категорично: ні кроку з місця.

«Навіть якщо програємо у двох містах, ніякої урядової кризи не буде», – запевнив Сильвіо Берлусконі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG