Доступність посилання

ТОП новини

Італійська армія знову розчищає вулиці Неаполя


(ілюстраційне фото)

Рим – На вулицях італійського Неаполя знову з’явилися військові у камуфляжах та з пов’язками на обличчях. Перед ними завдання не нове: звільнити місто від сміттєвих відходів, яких накопичилося за кілька тижнів від 2 до 4 тисяч тонн. Понад 10 років південь Італії потерпає від сміттєвих завалів, і нинішня криза, як виглядає, не остання.

Сміттєві баталії без кінця і краю. Як за часів страшної епідемії, працівники санітарних служб дезінфікують гори відходів, а обурений місцевий люд вночі підпалює ці кучугури.

Близько сотні військових вантажівок за розпорядженням уряду почали вивозити відходи на старі сміттєзвалища. Їх відкрили для подолання чергової надзвичайної ситуації.

Три роки тому напередодні парламентських виборів була та сама картина. Сільвіо Берлусконі, прийшовши тоді до влади, звинуватив у безладі попередників-лівоцентристів та пообіцяв раз і назавжди покінчити зі сміттям у Неаполі. На певний час місто дійсно розчистили, але, як видно, віз і досі там.

Хто винен?

Цього разу правлячі правоцентристи покладають відповідальність на місцевих політиків.

«Неаполь смердить старою політикою, де замішана мафія каморра. Там необхідно зробити радикальну чистку. Велика відповідальність лежить також на жителях, адже це вони голосують за таких поганих керівників регіону. Нова сміттєва криза – це лише наслідки невдалого місцевого самоврядування», – заявив євродепутат від крайньо-правої партії «Північна Ліга» Маріо Борґеціо.

А політичні опоненти вгледіли іншу причину нинішньої кризи. Мовляв, прем’єр Берлусконі умисно не втручався раніше і відправив війська до міста перед місцевими виборами, які відбудуться цієї неділі.

«Глава уряду непристойним чином використовує сміттєву драму в одному з найкрасивіших міст світу. Це все заради спекуляцій, заради виборчої пропаганди на користь свого кандидата. Неаполітанці не допустять, щоб їх знову обдурили», – каже Луїджі Де Маджістріс, кандидат на посаду мера Неаполя від опозиційної партії «Італія цінностей».

Відсутня сміттєпереробна інфраструктура

Велика біда Неаполя полягає в тому, що в регіоні катастрофічно бракує сміттєзвалищ та сміттєпереробних заводів. Протягом 17 років на поліпшення цієї інфраструктури від уряду та від Євросоюзу були виділені мільярди євро.

Але, як тільки постає питання про побудову сміттєпереробного об’єкту, жителі стають стіною на захист чистого повітря і не хочуть спорудження цих заводів біля населених пунктів. Мешканці звинувачують владу усіх рівнів та мафію, котра має зиск від нелегальної утилізації відходів, у тому числі токсичних.

За висновками епідеміологів, через постійне накопичення сміття рівень онкологічних захворювань в області Кампанія значно вищий, порівняно з іншими регіонами Італії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG