Доступність посилання

ТОП новини

У Мін’юсті бачать проблеми із запровадженням суду присяжних


Міністр юстиції України Олександр Лавринович називає проблематичними перспективи запровадження в Україні інституту суду присяжних. Про це він заявив в інтерв’ю одному з українських видань.

Міністр юстиції зазначив, що суди присяжних є в невеликій кількості країн з достатньо високим загальним рівнем культури, складовою частиною якої є правова культура. «Для нашого суспільства це передчасно. Адже це суд не стільки права, скільки емоцій», – пояснив він.

Міністр юстиції також скептично висловився щодо можливості запровадження в Україні інституту виборності судді, який існує, зокрема, у таких країнах як США та Швейцарія. «Уявіть: є кілька кандидатів з юридичною освітою, які бажають стати суддями. Вони повинні вести виборчу кампанію. Виборча кампанія за своєю природою – виключно політична. І необхідно заробити симпатію тих, хто буде голосувати. Для цього потрібні ресурси. Той, хто буде таким чином йти на суддівську посаду, в наших українських умовах апріорі залежатиме від джерела фінансування», – зазначив Олександр Лавринович.

На запровадженні в Україні інституту суду присяжних наполягають представники опозиції. Зокрема, раніше колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко також вимагав, щоб його справу розглядав суд присяжних.
XS
SM
MD
LG