Доступність посилання

ТОП новини

На закупівлях медпрепаратів «сиділа» людина Азарова – Тимошенко


Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає безпідставними заяви першого заступника Генерального прокурора Рената Кузьміна про можливість порушення проти неї ще однієї кримінальної справи щодо закупівлі лікарських препаратів за завищеними цінами. Про це Юлія Тимошенко заявила сьогодні на брифінгу у Верховній Раді України.

«Тоді уряд був коаліційний, а Міністерство охорони здоров’я – це була квота не партії «Батьківщина». Ви знаєте, що на закупівлях сиділа людина, яка повністю є бізнес-партнером Азарова, і, крім того, за ці судові справи в Америці персональну відповідальність несе Азаров і його людина, яка після того була міністром охорони здоров’я», – сказала колишній прем’єр.

Юлія Тимошенко додала, що її команда не відстежувала судовий процес у США. «Ми не відслідковували цю тему саме тому, що якщо Азаров і його оточення хочуть розібратися зі своїми бізнес-структурами, які займалися корупцією, то це їхнє право – нехай розбираються», – зазначила вона, відповідаючи на запитання, чи відомо їй, хто був позивачем у цій справі.

26 травня Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів заявив, що 20 травня «суд округу Орегон (штат Орегон, США) ухвалив рішення, відповідно до якого до державного бюджету України буде повернено понад 19 мільйонів доларів, незаконно витрачених урядом Юлії Тимошенко на придбання медпрепаратів за завищеними цінами через ланцюг посередників. 23 травня апеляційна інстанція підтвердила рішення суду, відхиливши вимоги захисту відповідача».

Сьогодні, 1 червня, перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що не виключає, що проти Юлії Тимошенко можуть поновити кримінальну справу щодо зловживань у Міністерстві охорони здоров’я. «Якщо до слідчого надійдуть матеріали Орегонського суду США або інші якісь офіційні матеріали, кримінальна справа відносно Юлії Тимошенко, яка стосується машин швидкої допомоги та інших зловживань у Міністерстві охорони здоров’я, може бути поновлена», – сказав він.

Крім того, наголосив він, за достатніх підстав може бути порушена ще одна кримінальна справа. «Ці справи можуть бути об’єднані та слідство по них поновлено», – сказав він.
XS
SM
MD
LG