Доступність посилання

ТОП новини

Влада в Україні забороняє на ніч гавкати і нявкати (європейська преса)


Прага – Експерти знову розмірковують над можливістю створення Росією чогось на кшталт аналогу Євросоюзу та участі в цьому України. Західні газети також повідомляють, що за вбивством учасниці конкурсу краси в українському Криму не стоять ні релігійні, ні національні мотиви. Чи дійсно реальна співпраця України й Китаю у ядерній галузі, чи це лише натяк на необхідність поступок з боку Росії? – запитують оглядачі. У деяких європейських газетах також ламають голову над тим, як владі обласного центру України – Херсона – вдасться заборонити домашнім тваринам вночі гавкати, нявкати, кукурікати, мукати.

Молдавська «Комерсант Плюс» ставить питання, чи вдасться Росії створити щось на кшталт аналога Євросоюзу і тут не виключають, що у майбутньому Митний союз під егідою Росії та створення Єдиного економічного простору на базі СНД можуть бути подібними у чомусь на Європейське економічне співтовариство, котре надалі послужило основою для створення Євросоюзу. Тут також зауважують, що члени Митного союзу, який буде задіяний від початку 2012 року, вже хваляться досягнутими домовленостями про створення Євразійського союзу. До цієї трійці її лідери планують приєднати «наполовину визнані» Абхазію, Південну Осетію, а також і Україну, котра, як і Євросоюз (як сподіваються в Москві), врешті визнає незалежність згаданих закавказьких регіонів. Хоча майбутній Євразійський союз, як кажуть деякі експерти, не можна назвати СРСР-2, однак вони попереджають, що це буде реальне, хоча й принципово нове об’єднання держав «із серйозним інтеграційним почином».

Лондонська «Дейлі Телеґраф» інформує, з посиланнями на розслідування української міліції в Криму, що за вбивством 19-річної студентки Каті Корен у Радянському районі не стоять ані релігійні, ані національні мотиви. Є підозра, що дівчина була вбита з особистих мотивів її однокласником Бігалом Ґазієвим, який має проблеми з психікою і був затриманий міліцією. Один із речників кримської міліції інформував газету, що підозрюваний підвозив Катю на мопеді і не виключено, що після зґвалтування та пограбування вбив дівчину каменем. Лондонське видання також зауважує, що деякі місцеві видання в українському Криму оприлюднили не підкріплені жодними фактами версії, що нібито мусульманку Катю Корен забили камінням згідно з релігійними мусульманськими законами шаріату за порушення їхніх приписів участю в конкурсі краси.

Московська «Нєзавісімая газета» інформує, що днями українська державна компанія «Енергоатом» підписала меморандум про взаєморозуміння з китайською ядерною корпорацією. Газета також цитує експертів, що даний документ є лише декларацією намірів сторін і нічим іншим. Деякі аналітики також вважають, що цим Київ хоче зробити більш поступливими російських партнерів по енергетичній співпраці. Меморандум із китайцями, як наголошує газета, був підписаний напередодні чергового раунду українсько-російської комісії з економічного співробітництва, що стартує 7 червня в Москві. Тут також зауважено, що українська сторона не поспішає з реалізацією спільних із Росією планів добудови Хмельницької АЕС та інших спільних ядерних проектів, і все це значною мірою пов’язане з невирішеністю питання нової ціни на російський газ.

Чеська «Днес» повідомляє що влада обласного центру України – Херсона – ухвалила розпорядження, щоб домашні тварини міста дотримувалися нічного порядку і не зчиняли жодного галасу, чи то ж гавкоту, нявкання, мукання чи кукурікання. Ця заборона для тварин діятиме з десятої вечора до восьмої ранку. Якщо ж будуть порушення нічної тиші з боку домашніх тварин, то їхнім господарям загрожують штрафи, розміри яких влада міста ще не визначила. Рішення влади Херсона звучить так: «собаки вночі не сміють гавкати, коти – нявкати, кози мекати, корови мукати, півні кукурікати, кури кудкудакати, свині рохкати» – і далі документ зобов’язує господарів тварин: «упродовж часу нічного спокою власники тварин мають постаратися, щоб спокій у місті не порушувався галасом домашніх тварин». Правда, зауважує видання, рішення влади Херсона стосується лише будинків, де є багато помешкань по найму.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG