Доступність посилання

ТОП новини

Янукович підтримав списання мільярдних боргів підприємствам ПЕК


Президент України Віктор Янукович підписав ухвалені Верховною Радою закони, якими парламент списав борги підприємств паливно-енергетичного комплексу на суму понад 24 мільярди гривень перед державним бюджетом.

Про підписання цих законів повідомляє офіційний сайт Президента.

12 травня Верховна Рада України ухвалила законопроект №8351 і таким чином списала борги за природний газ, у тому числі реструктуризовані, теплопостачальних та газопостачальних підприємств, НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх підприємств, утворених станом на 1 січня 2010 року.

Також списуються борги компанії «Газ України» перед «Нафтогазом України» у межах сум, списаних теплопостачальним підприємствам і облгазам, а також заборгованості підприємств ПЕК з пені та штрафів, нарахованим їм на борги за газ, спожитий ними з 1 січня 1997 року по 1 січня 2011 року.

Крім того, списанню підлягають борги за електроенергію станом на 1 січня 2010 року обленерго перед державним підприємством «Енергоринок» в обсягах, що не перевищують обсяги заборгованостей, списаних раніше в рамках реструктуризації, а також борги «Енергоринку» перед енергогенеруючими компаніями в обсягах, що не перевищують обсяги, які були реструктуризовані раніше.

Також парламент списав борги «Енергоринку» за електроенергію перед компанією «Укренерго», а також зобов’язання цього держпідприємства щодо коштів на будівництво вітрових електростанцій.

Після ухвалення в цілому законопроекту №8352 Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу і списала борги підприємств ПЕК перед держбюджетом, включно з податковою заборгованістю.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG