Доступність посилання

ТОП новини

Крим: кримінальна справа для Героя України


Сімферополь – У Криму правоохоронці взялися за героїв. Прокуратура автономії порушила і розслідує кримінальну справу за фактом незаконного вилучення з державної власності 25 гектарів виноградників на Південному узбережжі Криму. Серед запідозрених – генеральний директор знаменитого виноробного об’єднання «Масандра», Герой України Микола Бойко. Останній припускає, що це політичне замовлення.

Зараз Герой України Микола Бойко у цій справі проходить як свідок. Прес-служба прокуратури повідомила, що у перевищенні службових повноважень підозрюються посадові особи Науково-виробничого акціонерного об’єднання «Масандра», державного підприємства «Таврида» і Маломаякської сільської ради (Алушта). Мова йде про незаконне вилучення на Південному узбережжі Криму понад 25 гектарів вартістю 70 мільйонів гривень.

Керівник прокурорської прес-служби Наталія Бояркіна розповіла, що зараз продовжується розслідування за кримінальною справою щодо фактів незаконного розпоряджання землями державного підприємства «Таврида», яке входить до складу об’єднання «Масандра». Але на сьогодні звинувачень конкретним особам у вчиненні злочину не висунуто, зазначила Наталія Бояркіна.

Вона також спростувала нещодавню заяву народного депутата України Леоніда Грача про те, що кримінальна справа порушена саме проти Миколи Бойка, начебто з метою усунення його з посади і з подальшим розпродажем цінних південнобережних земель, якими зараз розпоряджається «Масандра».

Не економіка, а політика?

Офіційно представники Науково-виробничого акціонерного об’єднання «Масандра» ніяк не коментують дії правоохоронців. Однак керівник цієї корпорації Микола Бойко сказав Радіо Свобода, що відчуває значний тиск.

«Нас із квітня минулого року «пресують» і не перестаючи перевіряють за раніше розробленим сценарієм. Це не мій сценарій. Мій – займатися своєю роботою. Переді мною завжди стояло завдання зберегти для держави цю перлину. І ось я вже 25-й рік тут працюю – вона збережена. Але якісь побоювання, що це питання не економічне, а політичне, має під собою ґрунт», – зауважив Микола Бойко.

Він отримав Героя з рук Президента Віктора Ющенка у січні 2009 року на честь Дня автономії Криму. Він очолює об’єднання «Масандра» від 1987 року, і йому вдалося зберегти цю найвідомішу на пострадянській території виноробну корпорацію.

Зараз вона за рік випускає близько 10 мільйонів пляшок високоякісного вина. «Масандра» також має унікальну колекцію старих вин. У ній зібрано десятки еталонів столітніх напоїв, у тому числі ті, що готувалися спеціально до царського столу. Ще одне багатство «Масандри» – 4 тисячі гектарів виноградників по всьому Південному узбережжі Криму.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG