Доступність посилання

ТОП новини

Україна може обійтися без МВФ – Азаров


Україна вже в змозі самостійно розраховуватися за зовнішніми зобов’язаннями без додаткової фінансової підтримки з боку МВФ.

Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання глав міністерств фінансів держав-учасниць СНД у Києві в суботу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«У нас немає жодної потреби негайно отримувати кредити МВФ. У нас достатньо ресурсів, щоб самим розплачуватися за своїми зовнішніми зобов’язаннями», – сказав глава уряду.

За його словами, ця обставина відображена в позиції України в переговорах з МВФ.

Азаров також підкреслив, що підвищення тарифів на газ, яке було однією з вимог МВФ, спровокувало зростання загальної інфляції, що вдарило по населенню.

За словами прем’єра, поліпшення фінансово-економічної ситуації в Україні дозволяє владі країни розглядати можливість більш плавного підвищення тарифів на енергоносії.

«Наводимо параметри (у переговорах з МВФ) того, що ми зараз можемо дуже плавно вирішувати питання тарифоутворення, щоб не спровокувати інфляцію», – сказав Азаров.

При цьому він висловив надію, що в 2011 році інфляція в Україні не перевищить 10 відсотків.

Азаров також повідомив, що за 5 місяців дефіцит держбюджету склав близько 1 відсотка.

«Цього року ми думаємо, що закінчимо рік з дефіцитом менше 3 відсотків, а зараз реально за сьогоднішні 5 місяців у нас дефіцит трохи більше одного відсотка», – сказав він.

Прем’єр відзначив, що уряд має в своєму розпорядженні кошти в достатньому обсязі для того, щоб обслуговувати і погашати борги та фінансувати бюджетні витрати.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG