Доступність посилання

ТОП новини

Процедуру взяття під варту в Україні потрібно змінити (огляд преси)


Київ – До призначення Володимира Яцуби вдались з однією стратегічною метою: послабити економічні й політичні позиції Росії в Криму, стверджують експерти газети «Вечірні вісті». Україна поведе наступ у двох напрямках – інвентаризація землі, яку орендує Чорноморський флот, для подальшого підвищення плати та скасування бізнес-партнерства російських військових із чиновниками місцевого самоврядування. Про це йдеться в статті «Земля по-флотськи, або Новому градоначальникові Севастополя доручена місія удару у відповідь по Росії».

До кінця 2011 року з’явиться щонайменше 20 нових об’єктів у малій гідро- та біоенергетиці. Як інформує газета «День», на сьогодні в Україні електроенергію з поновлюваних джерел виробляють 72 підприємства. Однак до кінця року потужності об’єктів, що генерують електроенергію, зростуть більш ніж на 25 відсотків. І хоча потенціал українського ринку альтернативної енергії величезний, він не використовується на повну силу. Конкретніше про це йдеться в статті «Україна обирає «чисту» енергетику…».

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який пропонує уточнити процедуру взяття під варту і пом’якшити умови перебування у слідчих ізоляторах. Адже, як переконує в «Газеті по-українськи» автор законопроекту депутат Юрій Гримчак, дуже часто саме попереднє ув’язнення є порушенням прав громадян, як і підписка про невиїзд. В Україні її застосовують для того, щоб слідчому було комфортно: людина, яка йому потрібна, завжди поруч. Європейський суд із прав людини рекомендував Україні переглянути цю норму, бо ув’язнення не засудженої людини є порушенням її прав, нагадує парламентарій.

Невдовзі частка українських лікарських засобів, зокрема, вакцин і сироваток, на ринку України значно зросте. Міністерство охорони здоров’я розробило програму, яка передбачає до 2021 року збільшити виробництво українських ліків не менш як на 50 відсотків. Однак, як зазначає газета «Голос України», українські препарати лише почасти українські. Бо більшістьскладових для виробництва постачають із-за кордону. Деякі препарати тільки фасують в Україні. А готову продукцію для розфасовки завозять в основному з Індії та Китаю. Про це наголошується в матеріалі «Пігулки стануть національно свідомими».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG