Доступність посилання

ТОП новини

Кияни виступили проти знищення історичного середовища міста


У суботу кияни вдруге провели марш на захист Києва й на протест проти забудови його історичної частини та руйнування пам’яток архітектури внаслідок забудови.

Марш відбувся під гаслами на підтримку Андріївської церкви, Андріївського узвозу та Київського Дитинця (Десятинки).

У марші взяли участь понад двісті осіб, серед яких – пересічні кияни, активісти громадських ініціатив «Збережи старий Київ», «Я – киянин», відомі політики та митці. Київські студенти влаштували театралізоване дійство, сатиру на київських чиновників та забудовників.

Один із організаторів маршу, правник Ігор Луценко заявив Радіо Свобода: «Через злочинні будівництва на Десятинній вулиці та Андріївському узвозі під загрозою руйнування окраса Києва, шедевр українського бароко Андріївська церква. На її реконструкцію й зміцнення у держави коштів не знайшлось. На фундаменті Десятинної церкви влада та Українська Православна Церква (Московського патріархату) планує побудувати сучасний храм. Це назавжди знищить історичні фундаменти».

Голова Комісії з питань культури Київської міськради Олександр Бригинець зазначив, що влада діє всупереч чинному законодавству, яке забороняє будівництво сучасних споруд у безпосередній близькості до пам’яток історії та культури. До того ж побудова елітного житлового комплексу біля стін Софії Київської та наміри забудувати фундамент Десятинної церкви суперечать міжнародним конвенціям із захисту історичних територій, які Україна ратифікувала і має дотримуватись, нагадав Бригинець.

Учасники маршу протесту передали до Київради, Київської міської держадміністрації та Адміністрації Президента України свої вимоги. Серед них – зупинити забудову та знищення історичного середовища Києва, захистити зелені зони міста від забудовників, відкрити для громадськості Державний реєстр нерухомих пам’яток України і надалі публікувати будь-які зміни до нього.

Кияни також вимагають ввести мораторій на виселення або приватизацію музеїв, бібліотек і книгарень, забезпечити усі громадські місця достатньою кількістю сміттєвих урн для роздільного збору сміття тощо.
XS
SM
MD
LG