Доступність посилання

ТОП новини

В Естонії за порядком в інтернеті стежить веб-поліція


Рига – Порядок має бути усюди, вважають в Естонії, де запроваджено новий проект «Констебль в інтернеті». Завдання веб-поліцейського – відстежувати ситуацію на різноманітних соціальних мережах інтернету, особливу увагу звертаючи на можливі загрози для неповнолітніх користувачів. Наразі окремі естонці висловлюють побоювання, чи не загрожуватиме новостворена структура їхньому праву на вільне користування інтернетом.

Прес-секретар департаменту поліції та прикордонної охорони Естонії Харріс Пуусепп пояснює, що інтернет-констебль спілкується з усіма користувачами інтернету, які потребують поради, а також реагує на випадки, які вимагають втручання поліції.

«Що ж до контролю та перевірки в інтернеті певних осіб, то це можливо лише за наявності окремої скарги», – зауважив Харріс Пуусепп.

Особлива увага – безпеці дітей

Поки що веб-простір в Естонії охороняє один поліцейський – 23-річний Андеро Сепп. З ним естонці спілкуються, в основному, за допомогою соціальної мережі Facebook.

Констебль в інтернеті повідомив, що отримує понад 30 запитів щоденно, в окремих випадках на підставі отриманої інформації порушуються кримінальні справи.

Андрео Сепп каже, що найбільш важкі злочини, про які до нього надійшла інформація, пов’язані з дитячою порнографією та сексуальними утисками неповнолітніх. Крім того, надходять повідомлення про шахрайство, в основному, на сайтах оголошень.

Міністр юстиції Естонії Крістен Міхал зауважив, що інтернет – соціальне середовище і поводитися в ньому слід обережніше. Наразі окремі користувачі публікують у соціальних мережах особисту інформацію чи фото, а потім дивуються, якщо це стає відомо широкому загалу.

Міністр пообіцяв, що особисте електронне листування користувачів веб-поліція не читатиме.

Молодь підтримує контроль в інтернеті

Молоді естонці кажуть, що віртуальний простір займає важливу частину їхнього життя. Це має свої плюси та мінуси.

Учень однієї з талліннських шкіл Філіп упевнений, що, як в повсякденному житті потрібні стражі порядку, так і в інтернеті мають бути свої охоронці.

«Бувають випадки, коли хтось починає в інтернеті щось погрозливе писати, «наїжджати». До появи веб-поліцейського ніхто не ставав цьому на заваді, навіть адміністрація соціальних мереж. На мою думку, така людина потрібна», – каже Філіп.

15-річна Олександра зауважила, що поки що не стикалася в інтернеті із загрозами, але знає, до кого слід звертатися при потребі.

«Якщо зі мною щось подібне станеться, то, безумовно, скористаюсь допомогою веб-поліцейського. Окремі діти можуть і побоятися про це сказати своїм батькам чи близьким, але вони зможуть звернутися до цієї людини», – зазначила дівчинка.

Подібна структура (веб-поліція) вже декілька років успішно діє й у Фінляндії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG