Доступність посилання

ТОП новини

США: серце без серцебиття


Нью-Йорк – Цю новину не приурочено до Всесвітнього дня донора, але вона тісно пов’язана з кровообігом, точніше, з проблемою штучного серця. Десятиріччями тривали пошуки такого штучного серця, яке б не зношувалося, не псувалося, не спричинювало інфекцій або артеріальних тромбів. Одначе виглядає так, що двоє американських лікарів цю проблему вирішили, йдучи революційно новим шляхом.

Біллі Кон і Бад Фрейзер, хірурги з Техаського інституту серцевих захворювань, створили серце з моторчиками, які забезпечують безперервний кровообіг. Це штучне серце без серцебиття.

В них в інститутській лабораторії живе Абіґейл – восьмимісячне теля, серце якого замінили, пересадивши апарат з двома мініатюрними помпами-центрифугами.

«Гарна дівчина», – каже про теля доктор Кон і пояснює репортерові телемережі CBS: «Якщо ви стетоскопом прослухаєте її серце, ви не почуєте серцебиття. Якщо ви перевірите артерії, ви не знайдете пульсу, а якщо знімете електрокардіограму, то на стрічці побачите лише пряму лінію… Згідно з будь-яким засобом зняття вимірів при обстеженні пацієнтів – це теля не живе. Одначе подивіться самі: воно сповнене енергії, щасливе, грайливе. Теля лиже мені руку».

«Моторизоване» серце – людині

У березні цього року, після багаторічних експериментів із 38 телятами, Кон і Фрейзер наважилися пересадити свій винахід людині. То був Крейґ Луїс, 55 років. Всі його органи було вражено невиліковною хворобою. За всіма показниками, хворому залишалося жити 12 годин.

Операція пройшла успішно і продовжила життя Луїса. Пацієнт жив понад місяць завдяки штучному серцю, яке не билося.

Хірурги починали не на порожньому місці. Вони поєднали два наявні імплантати. «Ми робили це серце вручну, – каже доктор Кон. – Всередині – дакрон, назовні – скловолокно із силіконом».

Хірурги стверджують, що помпа, яка діє постійно, працюватиме значно довше від інших моделей штучного серця і з меншими проблемами, оскількі кожна помпа має лише одну рухому складову – ротор, що постійно обертається.Доктор Кон каже, що вони ще мусять переконати світ у тому, що для того, щоб жити, не обов’язково мати пульс.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG