Доступність посилання

ТОП новини

Янукович: влада врахує справедливу критику Freedom House


Президент України Віктор Янукович запевняє, що влада врахує справедливу критику Міжнародної правозахисної організації Freedom House.

Про це він сказав сьогодні під час брифінгу у Вінниці, коментуючи оприлюднений учора звіт Freedom House «Б’ючи на сполох: на захист демократії в Україні».

«Я уважно вивчив цей документ і в ньому є позитивні речі в тому, що виконавча влада стала працювати краще, а критика, яка в окремих випадках є справедливою, її потрібно врахувати, і ми її врахуємо. А там, де є розбіжності, час покаже. Але будь-які проблеми за нас на нашій землі ніхто, крім нас, не вирішить, і я в цьому переконаний», – сказав Президент.

За його словами, розпочато процес модернізації країни, тому що проблем за багато років накопичено багато.

«Ми тому і почали модернізувати країну, тому що в нас проблем накопичено за ці роки дуже багато, і деякі перейшли вже в хронічні проблеми. Не можна звинувачувати в тому, що інколи ми приймаємо жорсткі рішення, але зараз така вимога часу, що нам потрібно скоріше навести лад в своїй власній країні, в своїй власній хаті, де ми є господарями, і важливо, щоб підходи були справедливими», – заявив Янукович.

Він переконаний, що в основі будь-якого рішення, як центральної влади, так і місцевої, повинні стояти принципи верховенства права, незворотності покарання чи презумпції невинуватості.

У звіті Freedom House «Б’ючи на сполох: на захист демократії в Україні» висловлюється, зокрема, стурбованість концентрацією влади в Україні у руках Партії регіонів та тим, як влада використовує суди та СБУ для «вибіркового правосуддя».

Також у Freedom House констатують недотримання в повній мірі міжнародних стандартів при проведенні місцевих виборів у жовтні 2010 року, «слухняний парламент та руйнування базових свобод – слова та зібрань».

У звіті звертається й увага на те, що корупція і надалі спустошує Україну, і є серйозні передумови для погіршення ситуації.

Як зазначають у Freedom House, тенденції, що виникли за нинішнього керівництва України, можуть привести державу у бік дедалі більшої централізації та консолідації влади, тобто, в бік авторитаризму.
XS
SM
MD
LG