Доступність посилання

ТОП новини
26 січня 2020, Київ 17:18

Вашингтон говорить гостріше про права людини в Росії


Майкл Макфол

Прага – Під час останнього російсько-американського діалогу у Вашингтоні, що проходив на початку місяця, Білий дім гостро поставив питання про дотримання прав людини у Росії. Один з учасників переговорів, керівник відділу зв’язків з Росією та Євразією у президентській Раді національної безпеки Майкл Макфол, який входить до робочої групи з питань громадянського суспільства, погодився пояснити слухачам Радіо Свобода нові деталі у стосунках Вашингтона і Москви.

Двостороння робоча група з питань громадянського суспільства є частиною «перезавантаження» російсько-американських стосунків. Її очолюють з боку США Майкл Макфол і з боку Росії – заступник голови адміністрації президента Дмитра Медведєва, Владислав Сурков. До складу комісії входять представники державних структур та недержавних організацій.

Попередні дискусії, що проходили на нижчому рівні, включали широкий спектр питань: від проблем імміграції до захисту прав дітей. Але на розмові у Вашингтоні, що проходила 6–7 червня, були порушені питання реформи тюрем, окремою темою була розмова про встановлення справедливості у справі російського корпоративного юриста Сергія Магнітського, який помер у попередньому ув’язненні.

Магнітський, який працював від імені свого клієнта, компанії Hermіtage Capіtal Management, розкрив схему привласнення активів компанії та її податків. На думку американської сторони, розкриття справи його загибелі в російській тюрмі є принципово важливою для верховенства права в Росії.

«Ми мали довгу дискусію про справу Магнітського з представниками громадянського суспільства під час зустрічі. Найгостріші запитання адресувалися панові Суркову та іншим представникам російського уряду», – зазначив Майкл Макфол.

За його словами, представники російської влади заявили, що загибель Магнітського була «трагедією» і що нині в Росії набули чинності нові закони, які запобігають повторенню подібної історії. Але, як говорить Макфол, учасників дискусії така відповідь не задовольнила.

«Одна спрва, що є нові закони і таке інше, а інша, що люди, які винні у цій справі, не понесли покарання. На цю тему була здорова дискусія, але ми не могли дійти згоди щодо деяких фактів у цій справі», – сказав співрозмовник Радіо Свобода.

Нині в американському Конгресі готується проект закону, який спрямує санкції проти 60 російських офіційних осіб, яких звинувачують у причетності до цієї справи.

Адміністрація президента США Барака Обами започаткувала покращення стосунків з Москвою. Ця політика, відома як «перезавантаження», на думку представників адміністрації, дає плоди щодо більшої участі Росії у питаннях світової безпеки, співпраці в питанні Лівії, Ірану та Афганістану. Але, крім цього, за словами Макфола, діалог стосуються і гострих питань, таких, як права людини.

Проте опонент нинішнього президента, його колишній конкурент на президентських виборах сенатор-республіканець Джон МакКейн говорить, що політиці Барака Обами щодо Росії «бракує реалізму». На це представник адміністрації Майкл Макфол відповідає, що навіть недосконалий діалог кращий, ніж його відсутність.

Дивитись коментарі (1)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG