Доступність посилання

ТОП новини

У Білорусі штрафують учасників акцій протесту


У різних містах Білорусі затримували й судили учасників акції «Революція через соціальні мережі» попри те, що люди не робили нічого, що можна було б кваліфікувати як участь у несанкціонованому заході.

Зокрема, в Борисові затримали 27 осіб, у Гродні 22, у Вітебську 20, Мінську – 18; затримали людей і в багатьох інших містах.

Більшість учасників акцій міліція відпустила, не складаючи протоколів. Однак дехто постав перед судом.

Серед тих, хто заплатив штраф у розмірі приблизно 150 доларів, – росіянин із Хабаровського краю. За його словами, він приїхав до рідного Гомеля, його схопила міліція, і він ніч провів в ізоляторі. Правоохоронці стверджують, що його затримали за «нецензурні висловлювання» і «небажання виконувати накази співробітників міліції».

Учасниками акції «Революція через соціальні мережі» в різних містах Білорусі стали тисячі людей. Вони у визначений час збиралися разом у певних місцях без символіки, транспарантів чи промов, щоб їх не можна було звинуватити в незаконних зібраннях.

Також сьогодні тривали судові процеси в іншій справі в Гродні – там судять учасників мітингу водіїв на прикордонному переході Брузги. Близько 300 водіїв 12 червня перекрили рух, вимагаючи скасувати урядові обмеження на вивезення із Білорусі пального та інших білоруських товарів. Тоді затримали 22 учасників мітингу, багатьох побили.

15 вироків суди оголосили ще 13 червня, решту розглянули сьогодні. Згідно з вироками, обвинувачені в організації несанкціонованої акції мають сплатити штрафи у розмірі від 150 до 500 доларів.
XS
SM
MD
LG