Доступність посилання

ТОП новини

На Придніпров’ї розпочався фестиваль фільмів Юрія Іллєнка


У Дніпродзержинську на Дніпропетровщині розпочався кінофестиваль-презентація фільмів видатного українського режисера Юрія Іллєнка. Він триватиме упродовж тижня.

Як розповіла директор місцевого музею історії міста, де проходить показ, Наталя Буланова, ідея проведення заходу з’явилась ще торік, на фестивалі «Мамай-fest», який у Дніпродзержинську став традиційним.

Тоді гостями міста були кіномитці Михайло Іллєнко та Пилип Іллєнко.

У програмі кінофестивалю – нова версія стрічки «Молитва за гетьмана Мазепу» (вона суттєво відрізняється від версії, представленої 2002 року на Берлінському кінофестивалі, і була створена Юрієм Іллєнком незадовго до його смерті), а також відомі стрічки «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала» тощо.

Юрій Іллєнко народився в 1936 році у Черкасах. Світову славу йому принесла операторська робота у фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (1964).

Одним із найкращих фільмів Іллєнка, над яким він працював в якості режисера, називають «Білий птах з чорною ознакою» (1971). Крім того, Юрій Іллєнко відомий як сценарист та актор. Він також є автором лібрето балетів.
XS
SM
MD
LG