Доступність посилання

ТОП новини

22 червня у Львові «моделюють українсько-єврейські сутички»


Йосиф Зісельс
Йосиф Зісельс

Львів – Правозахисник, голова Асоціації єврейських організацій і громад України Йосиф Зісельс заявив в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода, що на 22 червня у Львові моделюють українсько-єврейське зіткнення. Представники громадських організацій Одеси «Євреї проти антисемітизму» та «Євреї проти Гурвіца» заявили днями, що 22 червня проведуть у Львові антифашистський мітинг. Тим часом Зісельс каже, що ці одеські євреї-сталіністи не входять в Асоціацію єврейських організацій України, що людей використовують в антиукраїнській провокації.

Одразу після подій 9 травня у Львові численні проросійські організації, комуністи, російські політики заявили, що початок радянсько-німецької війни відзначатимуть саме в цьому українському місті.

Днями до цього товариства долучились ще й мало відомі одеські організації «Євреї проти антисемітизму» та «Євреї проти Гурвіца» (Едуард Гурвіц, прихильник Народного руху України і «Нашої України», був мером Одеси в 1994–1998 і в 2005–2010 роках).

Євреї-сталіністи, як вони себе називають, планують провести антифашистський мітинг на пагорбі Слави у Львові, де сталися сутички 9 травня.

Ідеологічні провокатори маніпулюють неосвіченими людьми – Зісельс

Член української Гельсінської групи, голова Асоціації єврейських організацій і громад України Йосиф Зісельс заявив в інтерв’ю Радіо Свобода, що це спланована провокація, бо російській владі вигідно показати світові Західну Україну агресивною й антисемітською, а євреїв – сталіністами.

Ідеологічні провокатори за гроші маніпулюють стереотипним мисленням літніх людей, наголосив Зісельс.

Організація «Євреї проти Гурвіца» була створена напередодні місцевих виборів і підтримувалась нинішнім мером Одеси Олексієм Костусєвим, який, каже Йосиф Зісельс, у своїх передвиборчих гаслах використовував опосередковані антисемітські гасла проти опонента.

«Є декілька людей похилого віку, які були використані у гаслі «Євреї проти Гурвіца». Про другу організацію «Євреї проти антисемітизму» взагалі ніхто нічого не знає. Це дуже невеличка група людей похилого віку ще радянського виховання. Хтось маніпулює неосвіченими людьми, які мають бути свідомі того, що їх з обіймами ніхто у Львові не зустріне. Моделюється ситуація, щоб показати, які погані українці; і не може нічого єврейського бути у сталінізмі», каже Йосиф Зісельс.

Тим часом ВО «Свобода» відреагувало на наміри згаданих організацій мітингувати у Львові, розцінивши їх як «чергову провокацію українофобів». «Свободівці» через суд домагатимуться заборонити євреям-сталіністам проводити акцію.

22 червня у Львові оголошене днем пам’яті жертв комуністичних репресій 1939–1941 років у Галичині.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG