Доступність посилання

ТОП новини

Фарс із Тимошенко на тлі газових торгів Януковича з Путіним (європейська преса)


Прага – Європейські газети висвітлюють початок досудового засідання Печерського суду Києва у «газовій справі» одного з лідерів української опозиції Юлії Тимошенко. Чимало видань здивовані тіснотою і спекою у переповненому приміщенні судового засідання Печерського суду Києва, безладом і гамірною атмосферою, коли європейські чинники змушені були охарактеризувати ситуацію у суді в п’ятницю як «негуманну». Газети також інформують про розкриття Європолом української кримінальної мережі фіктивних торгових фірм, котрі продавали в країнах ЄС фальшиві цигарки.

Австрійська «Дер Штандард» інформує про задушливу атмосферу у приміщенні Печерського суду міста Києва, де у п’ятницю розпочалося досудове слухання у «газовій справі» колишнього прем’єра українського уряду і одного з лідерів української опозиції Юлії Тимошенко за позовом державної компанії «Нафтогаз України». Газета з Відня також наголошує, що посол ЄС в Києві Пінто Тейшейра визначив фізичну атмосферу в суді (спека, штовханина, гамір) як «негуманну». «Дер Штандард» цитує саму звинувачену Генпрокуратурою Юлію Тимошенко, яка охарактеризувала початок суду як політично вмотивовану і організовану Президентом Януковичем акцію проти опозиції. Захист Тимошенко і сама звинувачена від самого початку висловили відвід судді Родіону Кірєєву, як «маріонетці адміністрації Януковича». Представники Партії регіонів назвали у суді поведінку Тимошенко «штучною істерією» з метою тиску на суддю і наголосили, як цитує «Дер Штандард», що «ці маніпуляції й провокації сторони Тимошенко не введуть в оману країну». Звинувачення Тимошенко містить твердження щодо перевищення нею, під час керівництва урядом у 2009 році, службових повноважень і незаконного підписання від України невигідної газової угоди з Росією, що, нібито, призвело до мільярдних збитків для України.

Британська «Дейлі Телеґраф» інформує, що у п’ятницю під час першого досудового засідання Печерського суду Києва у справі проти Тимошенко, звинувачена назвала суд «фарсом», організованим владою, а суддю назвала «маріонеткою влади». Суд має вирішити, нагадує лондонське видання, чи винна Тимошенко у зловживанні владою під час підписання у січні 2009 року газової угоди з Росією. Британська газета нагадує, що Тимошенко стала відомою світові як «газова принцеса» кінця 90-х, власниця компанії, яка купувала і продавала російський газ. «Дейлі Телеґраф» зауважує також, що «після програних Віктору Януковичу президентських виборів у лютому 2010 року, Тимошенко не змогла об’єднати українську опозицію довкола себе», але «з її по-сільському стильною зачіскою-косою-вінком на голові і бойовою манерою, Тимошенко все ще залишається популярною в Україні, і в п’ятницю вона привела тисячі людей до центральної частини столиці».

Ще одна британська газета – «Ґардіан» – звертає увагу на те, що «через сім років після перебування серед чільників Помаранчевої революції Юлія Тимошенко повернулася у центр уваги, але вже як звинувачена у суді, який вона називає шоу Президента Януковича, її політичного суперника». Видання нагадує про злет і падіння політичної кар’єри Тимошенко після революції 2004 року і про те, що, будучи Прем’єр-міністром за влади Президента Ющенка, вона скотилася «до сварок зі своїм соратником, внаслідок чого помаранчева мрія почала розвіюватися як дим». «Ґардіан» також зауважує, що з перемогою Віктора Януковича на виборах 2010 року Тимошенко «вигнали з посади Прем’єр-міністра, у той же час її колишній соратник Віктор Ющенко зник в політичних сутінках». Газета також наголошує, що навіть уразі умовного вироку суду в Києві Тимошенко втратить можливість балотуватися на парламентських виборах 2012-го і можливих президентських виборах в Україні у 2015 році. Хоча сам Янукович, як цитує «Ґардіан», відкидає причетність влади до організації судового процесу над Тимошенко та бажає їй «і далі жити, працювати і займатися своїми улюбленими справами». Західні дипломати кажуть, що суд над Тимошенко, як виглядає, політично вмотивований і свідчить про більш широкий відхід від демократії в Україні. Світові аналітики не виключають, що цей судовий процес над Тимошенко ускладнить процес євроінтеграції України та процес вибору між Митним союзом під керівництвом Росії і Угодою про зону вільної торгівлі з ЄС.

Тим часом московська «Нєзавісімая газета» не виключає, що на неформальній зустрічі російського прем’єра Володимира Путіна з українськими очільниками – Віктором Януковичем та Миколою Азаровим у Криму, що очікується 25-26 квітня, знову буде продовжений торг щодо нової ціни на російський газ для України на ймовірні нові поступки Києва у цій справі. Московська газета наголошує, що російська влада посилено агітує Україну вступити в Митний союз під керівництвом Кремля і погрожує санкціями в разі вступу України у зону вільної торгівлі з ЄС. Тут також зауважено, що офіційне спростування з боку ЄС неможливості укладення Угоди з Києвом до вересня може свідчити про розходження сторін, що «змушує українську владу піти на поступки Росії». Однією з таких, як зауважують експерти, може бути пропозиція Януковича під час зустрічі з Путіним в Криму – про участь Росії у вигідному проекті газовидобування на Чорноморському шельфі.

Чеська «Днес» повідомила у п’ятницю про арешти чеською і європейською поліцією низки учасників злочинної мережі українців, які за допомогою фіктивно організованих фірм, у тому числі й на території Чехії, спекулювали фальшивими цигарками в багатьох країнах Європи. Керівників української сигаретної мафії затримали в Угорщині, десятки арештів та обшуків у цій справі проведені в Чехії, Словаччині, Німеччині, Італії. Газета повідомляє також, із посиланням на дані поліції, що фальшиві цигарки завозилися до країн ЄС із Ужгорода і з допомогою українців у ЄС та їхніх фіктивних фірм продавалися в багатьох країнах Європи. До цього злочинного об’єднання причетні також громадяни Німеччини, Словаччини, Чехії, України.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG