Доступність посилання

ТОП новини
17 квітня 2021, Київ 12:19

Президенти Монголії та України домовилися про співробітництво


Президенти Монголії Цахіаґійн Елбеґдорж та України Віктор Янукович, Київ, 29 червня 2011 року

Київ – Україна вивчає питання про відкриття у Монголії підприємств з видобутку коксівного вугілля. Про це президент Віктор Янукович заявив під час зустрічі з президентом Монголії Цахіаґійном Елбеґдоржем у Києві. У свою чергу глава Монголії наголосив на зацікавленості своєї країни в українських інвестиціях.

Президенти Монголії та України після зустрічі віч-на-віч продовжували спілкуватися протягом усієї церемонії підписання двосторонніх документів. Радіо Свобода вже повідомляло, що Цахіаґійн Елбеґдорж наприкінці 1980-х років закінчив Львівське вище військово-політичне училище, відтак тепер він спілкувався з Віктором Януковичем без перекладача.

«В ході обміну думками з паном Президентом стосовно найбільш нагальних та чутливих глобальних питань, зокрема щодо протидії гострим викликам сучасності була відзначена схожість або наближеність підходів України і Монголії до їхнього розв’язання», – заявив пресі Президент України.

Віктор Янукович та Цахіаґійн Елбеґдорж поставили свої підписи під Спільною заявою України і Монголії про розвиток партнерських відносин. Також у присутності голів держав були підписані міжурядові угоди: про співпрацю у галузі попередження надзвичайних ситуацій, про культурне співробітництво та про взаємодію у галузі вищої освіти.

Сторони також обговорили питання щодо українських інвестицій в економіку Монголії, повідомив Президент Цахіаґійн Елбеґдорж.

«Наші країни багаті природними ресурсами, зокрема, вугіллям. Ми маємо розвинені технології видобування та переробки. Крім того, Монголія зацікавлена в тому, щоб інші країни інвестували у торговельно-промислову сферу, у сільське господарство та в розвиток сільськогосподарських технологій, а також у мирну ядерну енергетику. Про усі ці сфери ми говорили з паном Президентом», – зазначив глава держави Монголії.

Президенти Монголії та України
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:36 0:00


Для України цікаве питання видобутку вугілля у Монголії – Янукович

У першу чергу Україна розглядатиме можливості інвестування у вуглевидобувну промисловість, заявив Віктор Янукович.

«Для України дуже цікаве питання видобутку коксівного вугілля у Монголії. Найближчим часом наші експерти виїдуть до Монголії для того, щоб вивчити питання способів видобутку та можливостей транспортування», – зауважив український президент.

Утім, член парламентського комітету у закордонних справах, депутат від БЮТ Андрій Шкіль у коментарі для Радіо Свобода висловив думку, що співробітництво України та Монголії у вугільній галузі є лише темою для розмов. Економічного змісту така співпраця не мала б, вважає він.

«Смішний прожект, бо вартість тони вугілля, доставленої з Монголії в Україну, не треба і підраховувати – золоте вугілля буде», – наголосив опозиціонер.

За рівнем демократії Монголія далеко попереду України – Шкіль

За словами Андрія Шкіля, більш корисними для України є політичні відносини з Монголією.

«Різні країни за економікою, за геополітичним розташуванням, за геостратегічним. Але поєднує колишнє соціалістичне минуле. Якщо спільний вектор розв’язань проблем, то Монголія свої антидемократичні проблеми вже розв’язала, а Україна тільки їх зав’язує. Проблема розвитку демократії в Україні ще серйозно шкандибає порівняно, навіть, з такою країною як Монголія. У цьому діаметральна різниця між Україною і Монголією», – зазначив народний депутат.

Утім, про обмін досвідом між двома країнами у сфері демократизації під час візиту Президента Монголії не йшлося. Крім перемовин офіційних осіб, сторони провели бізнес-форум за участі представників торговельних та промислових підприємств обох держав.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG