Доступність посилання

ТОП новини

Чехія закриває візове відділення в Генконсульстві у Донецьку


Міністерство закордонних справ Чеської Республіки повідомило у четвер, що 1 липня цього року Прага закриває візове відділення в своєму Генеральному консульстві у Донецьку. Таким чином, з 1 липня жителі Донецької, Харківської, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської областей, а також Криму за візами будуть змушені їхати до Києва.

Цей крок продиктований довготривалою бездіяльністю української сторони у вирішенні низки адміністративних справ, зазначає чеське зовнішньополітичне відомство.

Зокрема, чеська сторона досі не отримала згоди щодо прибуття в Україну нового Генерального консула Чехії в Донецьку, хоча прохання про це було надіслане до Києва ще 23 лютого цього року. Тривалий час 11 чеських дипломатів із трьох чеських представництв в Україні чекають дозволу української сторони, щоб розпочати роботу в повному обсязі. Семеро з них безпосередньо пов’язані з видачею віз.

МЗС Чехії при цьому зазначає, що зі свого боку вирішує всі адміністративні справи вчасно.

21 червня чеське МЗС востаннє офіційно звернулось до української сторони з проханням прискорити вирішення складної ситуації. Якщо й цього разу справи не зрушаться з місця, чеська сторона буде змушена вжити кроки, які можуть вплинути на оперативність вирішення візових питань для українських громадян.

Українсько-чеські дипломатичні відносини погіршилися після того, як у січні Чехія надала притулок колишньому міністру економіки України Богдану Данилишину. Згодом Україна видворила двох чеських дипломатів, звинувативши їх у шпигунстві. А невдовзі Чехія здійснила крок у відповідь – видворила двох українських дипломатів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG