Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 18:03

США концентрують увагу на антитероризмі, маючи на увазі знищення «Аль-Каїди»


Пакистанський ісламіст тримає плакат з зображенням Усами бін Ладена під час акції протесту на околиці міста Кветта, 6 травня 2011 року

Прага – Білий дім оприлюднив свою національну стратегію боротьби з тероризмом, узагальнюючи досвід дій адміністрації Барака Обами за два минулі роки. Для цього документа характерні й деякі нові проблеми, а саме – окрім боротьби з «Аль-Каїдою» на теренах США, Вашингтонові доводиться рахуватися з активністю цього угруповання у заворушеннях на Близькому Сході.

У новому документі Білого дому, окрім узагальнення досвіду дій адміністрації Барака Обами у боротьбі зі світовим тероризмом, починаючи з 2009 року, названо головних ворогів Америки – окрім «Аль-Каїди», це також угруповання «Хезболла», «Хамас», а також режими в Ірані та Сирії, що їх називають державними спонсорами тероризму у світі.

Радник Барака Обами у питаннях боротьби з тероризмом Джон Бреннан
Радник Обами у питаннях боротьби з тероризмом Джон Бреннан, говорячи про суть нової стратегії Вашингтона, зазначив: «Керуючись новою стратегією, яку оприлюднюємо тепер, ми ніколи не відступимо від наших зусиль на захист народу Америки. Ми продовжимо справу щодо нашого ворога відкрито і чітко. Ми й надалі будемо використовувати кожен із наших інструментів та застосовувати їх розумно й виправдано. Ми будемо продовжувати розвивати сильні партнерські відносини у всьому світі і вибудовувати дієву культурну гнучкість у нас вдома».

Білий дім прагне повної перемоги над тероризмом

22 червня Барак Обама оголосив, що США мають на меті завдати поразки «Аль-Каїді»і «Талібану» в Афганістані та вивести звідти у наступні 18 місяців понад 30 тисяч своїх вояків. До своїх досягнень у цій боротьбі Білий дім вніс також знищення 2 травня лідера «Аль-Каїди» Усами бін Ладена у його схованці в пакистанському Абботтабаді.

Джон Бреннан заявив, що смерть бін Ладена дозволяє вперше переконатися, що «Аль-Каїда» зазнає занепаду, програє у битві за серця і думки людей. Але стратегія Білого дому скерована на повну перемогу «Аль-Каїди» і головних сил тероризму.

Президентський радник Джон Бреннан зауважив, що США в майбутньому не будуть так стрімголов кидатися у вир війни, як це сталося з Іраком та Афганістаном, а намагатимуться завдавати групових ударів там, де необхідно, з хірургічною точністю. Щось подібне, за словами головного фахівця Білого дому з антитероризму, сталося в операції знищення Усами бін Ладена.

Білий дім має наміри вдосконалювати стратегію і систему захисту від спроб атак з боку терористів на території США, підтримуючи пильність разом із партнерами із мусульманської спільноти. США також виступають за знищення потенціалу терористів та їхніх намагань заповнити вакуум влади, що утворився внаслідок повстань, що охопили Близький Схід і Північну Африку.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG