Доступність посилання

ТОП новини

Голова Європейського суду з прав людини: правосуддя в Україні має два системні недоліки


Голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста

Голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода вказав на два системні недоліки українського правосуддя.

Перший такий недолік, вважає Коста, – невиконання рішень місцевих судів, що вказує на те, що судова система не працює належним чином.

Другий недолік ще серйозніший, заявив Коста. Він стосується умов утримання людей під вартою і, зокрема, можливостей судового перегляду справ, що привели до ув'язнення людей, тобто це стаття 5 Конвенції про права людини.

Відповідаючи на запитання щодо резонансних судових справ проти Юрія Луценка та Юлії Тимошенко, голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста зазначив, що він не може коментувати справи, які зараз перебувають у судовому розгляді. Однак, пан Коста запевнив, що коли Європейський суд із прав людини розглядатиме такі «делікатні справи», то буде абсолютно неупередженим, як до однієї так і до іншої сторони.

На сайті Європейського суду з прав людини є інформація про те, що справу «Юрій Луценко проти України» взяли у пріоритетне впровадження.

Повністю інтерв’ю з Головою Європейського суду з прав людини ви зможете почути в ефірі і прочитати на нашому сайті в понеділок.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG