Доступність посилання

ТОП новини

Люди не розуміють суті реформ і противляться їм – АМС


Микола Азаров виступає на прес-конференції до його першої річниці в якості прем'єр-міністра, Київ, 11 березня 2011 року.

Софія Середа Київ – Відсутність діалогу між українською владою і громадянами – одна з причин неефективності реформ уряду. Таким є висновок дослідження «Реформи в Україні: Аналіз діяльності уряду Азарова», проведеного Агентством моделювання ситуацій. Експерти прогнозують: Миколі Азарову на виправлення помилок часу залишилось до Євро-2012.

Намагання уряду Азарова проводити реформи наштовхнулося на суттєві перешкоди. Насамперед, люди не розуміють методів та інструментів впровадження реформ, а також не погоджуються з напрямками реформування. Такий висновок зробило Агентство моделювання ситуацій (АМС), проаналізувавши інформаційну політику уряду, зміст газетних та інтернет-публікацій, результати соціологічних опитувань та висновки авторитетних міжнародних організацій, зокрема, Венеціанської комісії.

Не менш важливими причинами неефективності реформ, на думку АМС, є відсутність іміджевого супроводу, а також широкого діалогу щодо їх суті, змісту та цілей. За висновками експертів, в уряді немає «необхідної кількості фахових спеціалістів, які б могли пояснити суть змін». Суспільство «потонуло в мареві міфів», що заважає ефективному впровадженню реформування, яке при цьому є вкрай необхідним.

Несприйняття реформ – результат недовіри владі

Директор АМС Віталій Бала каже, що на ефективність реформування великою мірою впливає кредит довіри громадян до всіх інститутів влади. Без цього «будь-які ініціативи будуть апріорі негативно сприйняті народом», тому політикам варто навчитися «співіснувати, а не займати діаметрально-протилежні позиції».

«Довіра до влади починається з довіри до системи правоохоронних органів. Коли людина розуміє, що живе в несправедливій державі, то вона не буде довіряти жодній реформі, навіть якщо ці зміни будуть хорошими», – вважає заступник директора АМС Олексій Голобуцький.

Про відсутність довіри до дій влади свідчать дані останніх соціологічних опитувань та висновки міжнародних організацій. Зокрема, Венеціанська комісія висловила побоювання, що зміни у сфері судочинства «залишаться лише на папері».

На думку експертів АМС, довіру до реформ легше завоювати, якщо в першу чергу вдосконалювати ті сфери, які зачіпають кожного. Однією з них, як зауважує Олексій Голубуцький, є житлово-комунальне господарство. «Кожен рік гальмування житлової реформи – це тисячі доларів США, які необхідно буде витрачати на підтримку інфраструктури», – зазначає експерт.

Боротьба за рейтинги, а не за реформи

У АМС вважають, що політикам варто приділити більше уваги вирішенню реальних проблем, а не намаганням підвищити власні рейтинги.

«Поки ми будемо свідками політичного ток-шоу, яке з телеекранів переходить на вулиці і в суди, нічого хорошого для України не буде», – зазначив Віталій Бала.

За висновками експертів АМС, за умов недовіри до дій влади та зволікання з проведенням реформ, Україна з «пострадянської держави з постсоціалістичною економікою» може швидко перетворитися у «державу третього світу».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG