Доступність посилання

ТОП новини

США: два тижні до дефолту?


Барак Обама: ми марнуємо час

Нью-Йорк – Якщо Конгрес не дозволить Білому дому підняти стелю державної заборгованості до 2 серпня цього року, то американський уряд опиниться перед загрозою дефолту. Цей термін означає нездатність виплачувати борги. Поки що зусилля президента Обами знайти спільну мову з республіканськими конгресменами Палати представників позитивних результатів не дають.

На четвертий день безперервних нарад з лідерами Конгресу президент Барак Обама зненацька перервав засідання і пішов із кімнати. Ми, мовляв, гаємо час. Це трапилося за кілька годин після повідомлення фінансової агенції Moody’s, що рейтинг кредитоздатності Сполучених Штатів може бути знижено з огляду на зростаючу можливість дефолту щодо державних боргів.

Президент потребує згоди Конгресу на підняття боргової стелі, що дасть можливість урядові нормально функіонувати далі. Підняття стелі державної заборгованості – далеко не унікальний випадок. За підрахунками статистиків, від 1939 року Конгрес голосував за це 89 разів. Однак цього разу республіканці, які мають переважну більшість у Палаті представників, категорично проти такого кроку. Навіть республіканські лідери не можуть переконати незгодних.

В інтерв’ю телемережі новин FoxNews Джон Бейнер, республіканець, спікер Палати представників, на запитання, чи він має достатньо голосів республіканської більшості, щоб вирішити цю проблему, відповів так: «Ми маємо значну кількість наших членів, які в жодному разі не голосуватимуть за підняття стелі боргу. (Але) якщо ми цього не зробимо, буде паніка на ринку і ми матимемо справжню катастрофу. Ніхто цього не бажає».

Пошуки виходу з глухого кута.

Президент Обама в інтерв’ю телекомпанії CBS попередив, що без підняття стелі боргу до 2 серпня не всі пенсіонери отримають пенсійні чеки: «Я не можу гарантувати, що ті чеки буде відправлено 3 серпня, якщо ми не вирішимо цього питання, бо не буде достатньо грошей у скарбниці».

Між тим, Мітч МакКоннелл, лідер республіканців у Сенаті, запропонував дотепне рішення проблеми, за що газета The New York Times нагродила його титулом «Маестро парламентських процедур».

План такий: непримиренно налаштовані республіканські конгресмени можуть гордо підносити прапор незгоди й голосувати проти підняття стелі боргу, але президент може скористатися зі свого права вето і заблокувати цей законопроект. Республіканці не наберуть двох третин голосів, щоб подолати вето, тож президент підніме тоді стелю боргу і уряд уникне дефолту.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG