Доступність посилання

ТОП новини

Держдепартамент США занепокоєний становищем в Україні – інтерв’ю


У Державному департаменті США занепокоєні посиленням тиску на опозиційно й незалежно налаштовані засоби масової інформації, заявив заступник помічника державного секретаря США Томас Меліа в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня. Україна», оприлюдненому в суботу.

За його словами, це викликає велику стурбованість, бо звужує простір для політичних дискусій і можливість для виборців побачити весь спектр політичних поглядів.

І в Америці, і в Європі до певної міри занепокоєні тим, що останнім часом Україна відкочується назад із огляду демократії, сказав він. Тож, за його словами, «весь світ уважно спостерігатиме» за парламентськими виборами, призначеними на кінець наступного року, щоб «зробити висновок, куди ж далі прямує Україна».

Крім того, Томас Меліа додав, що в Сполучених Штатах Америки, як і в Європейському Союзі, «дуже уважно стежать» за судовими процесами над колишнім Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко і колишнім міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком. Він нагадав, що посол США в Україні Джон Теффт уже висловлював занепокоєння, що «характер деяких із цих процесів виглядає політично вмотивованим».

Згадуючи про схожі заяви з боку Євросоюзу, він звернув увагу, що майбутнє України, за його словами, лежить у Європі, і «те, що занепокоєння висловлюється з Брюсселя, – дзвінок для України»: якщо триватиме нинішній курс, то це серйозно зашкодить репутації України і її європейській перспективі.

Раніше Томас Меліа в інтерв’ю Радіо Свобода також заявляв, що для розвитку демократії в Україні потрібен діалог між владою, опозицією та громадянським суспільством.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG