Доступність посилання

ТОП новини

Обама зустрівся з Далай-ламою попри застереження Китаю


Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама прийняв у суботу тибетського духовного лідера в вигнанні Далай-ламу попри попередження з боку Китаю, частиною якого є нині Тибет.

Перед зустріччю Китай закликав США «негайно» скасувати її і «дотримуватися визнання Тибету як частини Китаю». Як заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю, така зустріч буде втручанням у внутрішні справи Китаю.

Напередодні Білий дім заявив, що ця зустріч підкреслює, що президент США «твердо підтримує збереження унікальної релігійної, культурної й мовної ідентичності Тибету і захист людських прав тибетців» і наголосить на тому, що він постійно підтримує діалог між представниками Далай-лами і владою Китаю з метою залагоджувати розбіжності.

Далай-лама, який нещодавно відмовився від ролі політичного лідера тибетців у вигнанні і залишився лише духовним лідером тибетців, уже давно заявляє, що змирився з владою Китаю над Тибетом і лише мирним шляхом домагається для тибетців у Китаї певних прав. Китай же щоразу твердить, що Далай-лама є сепаратистом, і різко протестує проти будь-яких його зустрічей із іноземними офіційними особами.
XS
SM
MD
LG