Доступність посилання

ТОП новини

Центробанки Німеччини та Польщі зміцнили потенціал НБУ


Київ – Сьогодні у Києві підбито підсумки проекту «Зміцнення потенціалу Національного банку України», в якому брали участь експерти ЄС та провідні фінансисти з Федерального банку Німеччини і Національного банку Польщі. За умов погіршення прогнозів економічного зростання в єврозоні й ризику дефолту Греції зміцнення східного фінансового кордону – важлива перемога Євросоюзу. Принаймні, саме так розцінили реалізацію проекту представники банків та фінансисти з ЄС та України.

Проект, розпочатий у лютому минулого року, закінчився успішно: операційну та інформаційну діяльність Нацбанку України реформовано згідно зі стандартами ЄС, і НБУ забезпечує стабільну бюджетну та кредитну політику держави тощо, пояснили журналістам учасники проекту.

Але у цілому європейські та українські банкіри звертали увагу на дещо різні аспекти реформування НБУ. Представники Нацбанку України головними здобутками проекту назвали наближення до стандартів роботи центробанків у ЄС та законодавче забезпечення діяльності Нацбанку. А німецькі та польські банкіри до найважливіших виконаних завдань віднесли відкриття фінансового ринку України європейським клієнтам та поліпшення обслуговування українських та закордонних капіталів.

«Зміцнення позицій Нацбанку в українському та європейському фінансовому секторі – важлива складова європейської інтеграції України. Без чіткої фінансової політики, законодавчого забезпечення діяльності НБУ український ринок не може функціонувати нормально, що спричиняє нестабільність і на ринку Європи. А отже, здійснення нашого проекту – це реальне прискорення руху європейського та українського капіталів, зменшення інвестиційних ризиків, управління макроекономікою тощо», – заявив економічний радник Представництва Євросоюзу в Україні Хосе Роман Леон Лора.

Криза навчила протистояти їй

Директор Центру технічної співпраці з центральними банками Федерального банку ФРН Мартін Понтцен додає: унаслідок світової фінансової кризи європейські центробанки були змушені реформувати платіжні та кредитні операційні системи. Працівники НБУ використали їхній досвід, що дозволило українській банківській системі підготуватись до нинішньої кризи в єврозоні.

А заступник голови правління НБУ Юрій Колобов зазначає: співпраця з європейськими банками дозволила Нацбанкові забезпечити належне функціонування банківсько-фінансової системи України за умов кризи.

«Відтепер ми маємо серйозне підґрунтя для впровадження в НБУ практик держав ЄС із розвитку та зміцнення банківського сектору. Проект також допоміг нам посилити спроможності Нацбанку і протистояти кризам, зменшувати наслідки їхнього впливу на фінансовий сектор України. Не скажу, що всі поставлені завдання ми з європейськими партнерами виконали, бо працював проект у розпал кризи, – але ми здійснили головне: ми стали тісніше співпрацювати, ми прискорили рух капіталів, поліпшили роботу з клієнтами», – сказав чільний керівник НБУ.

За словами Колобова, проект також довів здатність фінансових установ України до реформування та участі у впровадженні секторальних реформ, які розпочато в економіці держави.

Крім того, як повідомив Леон Лора, успішне втілення проекту зміцнення потенціалу НБУ дозволило Євросоюзові збільшити фінансування програм на впровадження інституційних реформ та забезпечення сталого фінансово-економічного розвитку України. На найближчі два роки ЄС надасть Україні тридцять мільйонів євро для здійснення цих програм.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG