Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 11:11

Хаджича екстрадували до Гааги


Колишного лідера самопроголошеної Сербської Країни Ґорана Хаджича видали Міжнародному кримінальному трибуналові в справах колишньої Югославії. Літак з останнім обвинуваченим у злочинах Балканських воєн 1990-х років вилетів з Белграда в п’ятницю вдень.

Очікують, що літак з Хаджичем на борту приземлиться в нідерладському аеропорту «Схіпхол» о 14:30 за місцевим часом.

Обвинувачуваний у воєнних злочинах Ґоран Хаджич перед екстрадицією з Сербії до Гааги зміг зустрітися зі своєю хворою матір’ю.

Для цього його доставили у місто Новий Сад на півночі від сербської столиці, звідки відразу перевезли в аеропорт «Нікола Тесла» у Белграді, щоб посадити на літак до Гааги.

У п’ятницю вранці міністр юстиції Сербії Снежана Малович підписала ордер на екстрадицію Хаджича. Після цього розпорядження формальних перепон для видачі обвинувачуваного в Гаагу не залишилося.

Ґорана Хаджича арештували 20 липня.

Гаазький трибунал звинувачує його за 14 пунктами, серед іншого, у вчиненні злочинів проти людяності, зокрема, в тому, що Хаджич сам віддавав накази щодо вбивства сотень хорватів, а також про депортацію населення несербського походження, поміж них хорватів, українців та русинів, під час війни на Балканах. Особливим пунктом звинувачення є депортація близько 20 тисяч чоловік із хорватського міста Вуковара.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG