Доступність посилання

ТОП новини

Візи до Європи: українцям доведеться рахуватися з новими вимогами


Київ – Візи до деяких країн ЄС для українців можна отримати віднині винятково в обмін на відмітку про повернення додому. У разі невиконання такої умови існує загроза відмови у подальшій видачі документа терміном понад 8 років. Візовий кодекс ЄС не містить положень, які б регламентували контроль за поверненням осіб, котрі отримали візу, заявив прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров.

Оксана Точаненко до Іспанії з сім’єю їздить не вперше. Минулого року, щоб потрапити за кордон, їм довелося внести турагентам грошову заставу у розмірі 200 доларів як гарантію повернення. Цього разу за кілька годин до відльоту сім’я у повному складі повинна була з’явитися до консульства для персонального вручення паспортів.

«Було не дуже приємно, тому що відчував себе якоюсь нижчою кастою. Представник туроператора, який там був присутній, пояснив, що консул у країні перебуває останній тиждень і хоче познайомитися ближче з людьми тієї країни, де він прожив», – зауважила Точаненко.

Європа проти робочої сили з України

За словами Дмитра Гудзія, заступника директора одного з туроператорів, персональне отримання паспортів поруч з іспанським посольством відбувалося в його практиці тричі. А процедура реєстрації за фактом повернення для українців продовжує діяти.

«Вони зобов’язані упродовж 15 днів надати паспорт до консульства. Можуть це робити самостійно або через нас. Здається, така практика існує в італійському консульстві, французькому. Там теж ставлять штампи на підтвердження повернення», – зазначив Гудзій.

Надзвичайний і Повноважний посол Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно підтверджує наявність такої процедури в іспанському посольстві. Проте, за його словами, відсоток тих, хто має відмічатися, не надто високий. Це зобов’язані робити переважно ті громадяни, котрі їдуть до країн шенгенської зони вперше.

«Це не проблеми безпеки, це гарантія, що вони не залишаться у нас працювати. У спізненнях нічого страшного немає. Головне – факт повернення», – зазначив посол.

На шляху від «візової лібералізації»

Візовий кодекс ЄС не містить положень, які б регламентували контроль за поверненням осіб, котрі отримали візу. Про це говорить прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров.

«Посольства деяких країн-членів ЄС можуть проводити вибіркові перевірки заявників, яким були оформлені візи. У разі зловживання МЗС вживатиме адекватних кроків реагування як на двосторонньому рівні, так і на рівні спільного візового комітету з реалізації угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз», – зауважив Дикусаров.

Реєстрація прибуття, на думку наукового директора інституту Євроатлантичного співробітництва Олександра Сушка, практика поширена у світі. Проте, це одна з проблем, що заважатиме «візовій лібералізації» України.

«Це жодним чином не є політикою, спрямованою щодо громадян України. Немає прямого порушення закону, тому що немає заборони на таку практику в жодному нормативному документі», – наголосив Сушко.

Посольства Італії, Франції, Іспанії, Німеччини та Австрії, згідно з минулорічним рейтингом видання «Кореспондент», – найвимогливіші до процедури надання віз українцям. Разом із тим, найлояльнішими визнані представництва Чехії, Болгарії, Угорщини, Польщі та Греції.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG