Доступність посилання

ТОП новини

Суд допитав Продана у справі Тимошенко


Печерський районний суд Києва допитав колишнього міністра палива й енергетики Юрія Продана у кримінальній справі проти колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо газових контрактів з Росією.

Під час допиту колишній міністр зазначив, що переговори про поставки газу між делегаціями урядів України й Росії в 2009 році проходили в дуже напруженій атмосфері.

За його словами, російська сторона наполягала на незмінності запропонованої базової вартості газу в сумі 450 доларів за тисячу кубометрів газу. Також Продан повідомив, що російська сторона виключала підвищення вартості транзиту російського разу по території України.

Окрім цього, як зазначив колишній міністр, на момент укладення газових договорів діяла угода між Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України», швейцарською компанією «РосУкрЕнерго» і російським «Газпромом», відповідно до якої вартість транзиту газу мала залишатися незмінною до 1 січня 2011 року.

Відповідаючи на запитання про обставини укладення газових договорів, Продан повідомив, що не був присутнім на засіданні Кабінету Міністрів 19 січня 2009 року, і не знає, чи розглядалося там питання дачі директив «Нафтогазу» щодо укладення газових контрактів з Росією.

При цьому, з його слів, перебуваючи в будівлі уряду Росії 19 січня 2009 року, він одержав від Тимошенко директиви НАК «Нафтогазу України» на укладення газових угод з Росією й завізував їх. Продан повідомив, що, відповідно до письмового доручення Тимошенко, того ж дня особисто довів зміст цих директив до Олега Дубини, який займав на той час посаду голови правління «Нафтогазу». Він зазначив, що сприймав ці директиви як особисте доручення Прем’єр-міністра.
XS
SM
MD
LG