Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 07:31

МАК заперечує польські висновки про Смоленську катастрофу


Міждержавний авіаційний комітет СНД заперечив висновки польської комісії, що займалася розслідуванням авіакатастрофи президентського літака, що розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Польська сторона у своїй підсумковій доповіді минулого тижня заявляла, серед іншого, що на пілотів не чинився безпосередній тиск з боку командувача ВПС, який перебував на борту авіалайнера.

Міждержавний авіаційний комітет же стверджує, що екіпаж літака польського президента Леха Качинського зазнав психологічного тиску.

Голова Технічної комісії МАК, що розслідувала причини катастрофи, Олексій Морозов на прес-конференції у вівторок у Москві повідомив, що з розшифрованих розмов випливає, що «перед аварійним польотом головнокомандувач ВПС особисто доповів президентові Польщі про готовність до польоту», а коли виникла ситуація, яка потребувала рішення, яке не міг взяти на себе екіпаж, та «за відсутності рішення головного пасажира про порядок продовження польоту, головнокомандувач з’явився в кабіні і, по суті, за повної відсутності взаємодії з екіпажем здійснював контроль пілотування, подаючи команди про висоту польотів та інформацію про висоту польотів», – сказав Морозов.

Він також повідомив, що МАК спростував припущення польської комісії про непрацездатність радіолокаційної системи посадки аеродрому «Смоленськ-Північний».

За словами Морозова, висновки польської державної комісії, оприлюднені минулої п’ятниці, не містять нічого нового в порівнянні зі звітом МАК.

У своїй доповіді польські експерти, як і раніше фахівці МАК, дійшли висновку, що основна відповідальність за катастрофу та 96 осіб, включно з президентом Лехом Качинським, лежить на польській стороні, яка не забезпечила належної підготовки і здійснення польоту.

Водночас польський звіт звертає увагу й на значні недоліки з російської сторони, які, на думку експертів із Польщі, теж стали однією з причин аварії. МАК раніше відкинув таке припущення.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG