Доступність посилання

ТОП новини

Рада безпеки ООН продовжує консультації щодо кризи у Сирії


Рада безпеки ООН сьогодні продовжить обговорення ситуації, яка склалася у Сирії у зв’язку з придушенням опозиційних акцій протесту. Про це напередодні повідомив посол Росії в ООН Віталій Чуркін.

Він також розповів, що під час майже 8-годинних консультацій у вівторок дипломати не змогли погодити проект резолюції, яка засуджувала б дії режиму сирійського президента Башара Асада. «Нашу позицію поділяють кілька членів Ради безпеки: поки що під час переговорів ми не досягли потрібного балансу. У тій формі і в тому вигляді, який проект резолюції має зараз, документ не зможе відіграти конструктивної і позитивної ролі, яку Рада безпеки хотіла б відіграти у попередженні подальшого загострення кризи у Сирії», – сказав російський посол.

Як повідомили дипломати-учасники засідання, досі сторони не можуть дійти згоди щодо того, чи потрібно у резолюції засуджувати президента Сирії Башара Асада за придушення протестів, а також чи повинна резолюція мати юридично зобов’язуючий характер.

Великобританія, Франція, Німеччина, Португалія та США днями відновили свої зусилля у питанні схвалення резолюції щодо Сирії, де за останні кілька днів стало відомо про десятки нових жертв сутичок між урядовими військами та опонентами режиму Асада.

Раніше Рада безпеки ООН не схвалила проект резолюції щодо Сирії через позиції Китаю та Росії. Водночас у вівторок у Міністерстві закордонних справ РФ наголосили, що не виступають проти ухвалення резолюції, яка засуджувала б насильство, але досі не згодні з імовірним запровадженням санкцій чи будь-яких інших «форм тиску».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG