Доступність посилання

ТОП новини

Янукович веде країну до прірви – Полохало


Арештувавши лідера опозиції Юлію Тимошенко, влада завдала нищівний удар по демократії в Україні, остаточно закріпила за собою статус «авторитарного режиму» найгірших зразків.

Про це Радіо Свобода заявив голова Комітету парламенту з питань науки та освіти Володимир Полохало.

«Протягом місяця країна, світ спостерігали за судилищем, яке відбувалося в нелюдських, виснажливих умовах. Підсудна зі своїми захисниками постійно позбавлялася права на відповідний захист, а безглузді допити часто тривали навіть без перерви на обід. У цей час Президент прогулювався в комфортних умовах у своїх резиденціях і розповідав про свою нібито відстороненість від справи Тимошенко. Цинізм, обман, корисливість влади та особлива жорстокість до опонентів, а відповідно й до громадян, що відчули на собі не лише українці, а й побачив світ, ведуть країну до моральної прірви», – відзначив Полохало.

За його словами, через страх втратити владу, Янукович і команда перейшли всі людські і моральні межі.

«Цим людям байдуже, що про них говорять у світі, й абсолютно байдуже, що буде з країною після них. Це очевидно з їхньої реакції на закиди демократичного світу. Янукович і його команда можуть цинічно виголосити будь-який текст, в тому числі про демократію, але вони ніколи не були носіями демократичних цінностей», – зауважив депутат.

При цьому Полохало відзначив, що влада так і не змогла чітко сформулювати, у чому вина Тимошенко, засвідчивши цим самим і страх перед лідером опозиції не лише як перед основним конкурентом на виборах, а й як головною перешкодою в їхніх корупційних діяннях.

Водночас БЮТівець вважає, що, попри засудження дій нинішньої української влади міжнародною спільнотою, зупинити цей руйнівний, деградуючий курс країни можуть лише самі українці.

«Західний світ адекватно оцінив події в Україні і виніс свій вердикт цій владі. Проте ані європейці, ані американці не обирають нам владу. Українці роблять це самі», – сказав депутат.

На думку Полохала, зараз в країні запанував песимізм і байдужість громадян.

«Але попри це, попри штучну та мерзенну підтримку окремих представників псевдоінтелігенції, які нібито написали листа на підтримку Януковича, свідоме українство, зокрема львівські освітяни, чемпіон світу Віталій Кличко, письменники Андрухович, Жадан, академіки Дзюба та Попович, публіцист Рябчук та інші авторитетні інтелектуали продемонстрували свою готовність боротися з цим режимом. І я впевнений, що згодом таку ж активність у боротьбі з цим режимом виявить і більшість громадян», – сказав Полохало Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG