Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 04:55

Турчинов понад 5 годин свідчив у справі Тимошенко


Юлія Тимошенко під час судового засідання, 11 серпня 2011 року

Київ – У Печерському райсуді Києва в четвер розглядали одразу кілька резонансних кримінальних справ, зокрема, щодо колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, а також екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Зрештою, суд надав можливість адвокатам Луценка підготуватися до допиту потерпілих і відклав судове засідання до 18 серпня. У справі Тимошенко понад 5 годин допитували колишнього першого віце-прем’єра Олександра Турчинова. Під час допиту між сторонами процесу виникали суперечки щодо того, як ставити свідку запитання.

Захист Юлії Тимошенко неодноразово звертав увагу судді Родіона Кірєєва на те, що сторона обвинувачення некоректно ставила свідку Олександру Турчинову запитання, зокрема, такі, що містили у собі викривлену інформацію, або коли прокурори багато разів запитували у свідка одне й те саме. Зокрема, Юлія Тимошенко зауважила, що прокурори, звертаючись до свідка, наполегливо намагаються змусити його визнати, що на початку 2009 року Кабінет Міністрів голосував щодо питання про погодження так званих газових директив.

«Більшість членів уряду суд за підтримки прокуратури не допустив до свідчень, тому що вважає, що це будуть свідчення, які все поставлять на свої місця. І ніхто не підтвердив, що таке розпорядження, як у вас у матеріалах справи є фальсифікат, який ви «зварганили» разом з урядом, що цей документ реально роздавався на засіданні уряду», – зазначила Тимошенко.

Прокурори розсмішили захист Тимошенко

Пізніше прокурори розсмішили сторону захисту, намагаючись дізнатись про джерела, з яких Олександр Турчинов отримав інформацію щодо газових переговорів. «Звідки вам відомі ваші відповіді?» – обмовився один із прокурорів. Це питання змусило Тимошенко і адвокатів розсміятися до сліз.

Родіон Кірєєв попросив захист і підсудну не перетворювати «суд на цирк». А щодо заяв про некоректність запитань обвинувачення він відповів: «Суд знімав ваші запитання, сторона захисту, тільки тоді, коли вони абсолютно не стосувалися предмету розгляду даної справи. Ви, щодо кожного питання, яке ставить сторона обвинувачення, не даєте можливості дати свідку відповідь».

Під час допиту в суді Олександр Турчинов нагадав, що судові рішення підтвердили законність дій представників митниці та «Нафтогазу» щодо розмитнення газу «РосУкрЕнерго». А Юлія Тимошенко заявила, що наполягає на об’єднанні справ Ігоря Діденка і Анатолія Макаренка зі своєю справою. За її словами, справи роз’єднані для того, щоб не було можливості «зібрати загальну картину безпрецедентної корупції, яка відбувається у вищих ешелонах влади».

Суд також відхилив клопотання захисту про залучення до справи документів щодо засновників та діяльності «РосУкрЕнерго». За словами екс-прем’єра, ці папери підтверджують зв’язки чинного міністра палива та енергетики Юрія Бойка із засновником компанії Дмитром Фірташем. Тимошенко також заявила, що підтримує клопотання обвинувачення про запрошення Бойка для дачі свідчень і пообіцяла поставити йому 150 запитань.

Турчинов підтвердив позицію захисту – Сухов

Адвокати залишилися задоволеними результатами засідання у четвер. Свідчення підтверджують позицію захисту, відзначив адвокат Тимошенко Юрій Сухов.

«Дуже корисний свідок. Настільки точно і настільки якісно він викладає інформацію. Я розумію, що у декого буде скепсис з приводу того – зацікавлений Турчинов чи не зацікавлений. Я хочу звернути увагу усіх, що він свідчить під присягою і за кожне слово, що він говорить, він несе відповідальність, і ця відповідальність може бути кримінальною.Ніяких підстав формальних припускати, що викладене ним не відповідає дійсності, немає», ­– наголосив Сухов.

Завершилося засідання п’ятою відмовою суду звільнити Юлію Тимошенко з-під арешту, про що знову клопотав захист. Процес має продовжитися у понеділок. На п’ятницю ж призначене засідання Апеляційного суду Києва щодо розгляду скарги на рішення Печерського райсуду про арешт Юлії Тимошенко.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG