Доступність посилання

ТОП новини

Рівненські опозиціонери «переформатувалися»


Прес-конференція у Рівненському Народному домі, 10 травня 2011 року
Прес-конференція у Рівненському Народному домі, 10 травня 2011 року

Рівне – У середу керівники опозиційних партій Рівненщини заявили про переформатування обласних комітетів Нацпорятунку в «Комітет опору диктатурі». Причина – зміна цілей і методів боротьби у зв’язку з посиленням політичних переслідувань в Україні, кажуть вони. Депутати-опозиціонери скликають позачергові сесії місцевих рад, щоб ухвалити спільний напрямок дій.

Склад політичних сил в обласних «Комітетах опору диктатурі» на Рівненщині та Волині – різний, незважаючи на велику схожість у ментальності населення двох областей. Якщо на Волині до Комітету, окрім «Батьківщини», «Свободи», «Народної самооборони», УНП та НРУ, увійшли представники партій «За Україну!», «Нашої України», «Фронту змін» та Української соціал-демократичної партії, то на Рівненщині лідери трьох останніх сил поки що обмежуються розповсюдженням коментарів через ЗМІ. Однак на Рівненщині про підтримку партійців заявили сім громадських організацій.

Обставини, котрі вкотре змушують націонал-демократів гуртуватися, мають місце не лише через характер влади, а й через нерішучість опозиції, зазначає керівник управи обласної організації Народного руху Микола Мельник.

«Нарешті. Знаєте, як кажуть – «поки грім не вдарить – Іван не перехреститься». Так от і ми, коли дійшло до того, що найвідоміших і найактивніших лідерів опозиції арештували – тільки тоді ми зібралися й почали щось… поки що почали говорити», – зауважив Мельник.

На початку прес-конференції депутат Рівненської міськради Марія Конощук розповіла про інцидент 8 серпня, коли активісти «Батьківщини» виїжджали рейсовим автобусом до Києва. Як тільки автобус рушив – його зупинили автоінспектори і ще двоє людей у цивільному. Водія забрали й повезли до міліції. Його відпустили лише через годину після втручання народного депутата Юрія Прокопчука. Методи, якими користувалися правоохоронці, особливо під Печерським судом в Києві, нагадують 2004 рік, кажуть представники «Батьківщини».

Однак, як зауважує депутат Рівненської міськради, «свободівець» Олександр Лащук, «Батьківщина» сама не в змозі протидіяти репресивній машині. Він наголошує, що відповідні звернення вже були ухвалені в західних областях, де більшість в радах має «Свобода». Але там, де «Батьківщина» в більшості, депутати не завжди здатні самоорганізуватися і зробити відповідні заяви, каже він. «Це симптоматично, бо партія є доволі ліберальною, і їй важко контролювати своїх депутатів, які пройшли за тими списками й по тих округах», – зазначив Лащук.

Захистити «маленького українця»

Як пояснила голова обласної організації Української народної партії Світлана Ніколіна, звернення та проекти рішень міститимуть не лише заклики на захист Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, а й на захист місцевих громадян. Скажімо, директора однієї з сільських шкіл Радивилівського району, в організації побиття якого опозиція звинувачує голову районної адміністрації. Перебіг кримінальної справи з цього приводу загальмувався не без втручання влади, зауважує Ніколіна.

Як пояснив з цього приводу голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ, справа про побиття директора однієї з сільських шкіл – «на контролі» в його заступника. «Там відбуваються експертизи, і якщо тільки буде встановлено, що він (голова райдержадміністрації – ред.) причетний, його буде звільнено», – сказав Берташ.

На прес-конференції йшлося також про колізію з приводу освячення новоствореного музею на батьківщині Пересопницького Євангелія, яке має відбутися 29 серпня. Національно-демократичні сили прагнуть не допустити на святкування 450-річчя Української Першокниги представників Московського патріархату, однак наполягають на самій церемонії освячення. А ще на сесії, кажуть депутати, йтиметься про незаконність скасування указів Президента Ющенка про присвоєння звання Героїв України Роману Шухевичу та Степанові Бандері.

Тим часом відповідь з приводу активізації опозиційних сил у голови адміністрації Василя Берташа така: «Знаєте – неофіційно вже розпочалася передвиборча кампанія…»

Тож позачергові сесії, котрі мають відбутися найближчими днями, обіцяють бути гарячими. Або не скликатися, якщо їх не зорганізує виконавчий апарат, додав свободівець Олександр Лащук. У такому випадку вони відбуватимуться просто на майданах Рівного.

Безстрокова акція протесту опозиціонерів має розпочатися в четвер із пікетування позачергової сесії обласної ради. Результат цієї сесії, кажуть опозиціонери, свідчитиме про перспективи існування націонал-демократичного табору на Рівненщині.
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG