Доступність посилання

ТОП новини

Керівники США й інших країн закликають зупинити насильство в Сирії


Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама разом із королем Саудівської Аравії Абдаллою і окремо з прем’єр-міністром Великої Британії Дейвідом Камероном закликав у суботу покласти край насильству в Сирії.

Як повідомив Білий дім, Обама і Абдалла в перебігу телеконференції обговорили «спільне глибоке занепокоєння тим, що влада Сирії використовує насильство проти своїх громадян».

А в іншій заяві мовиться, що Обама і Камерон у своїй розмові закликали «негайно» зупинити це насильство.

Раніше в суботу з Сирії повідомили, що армія зайняла приморське місто Латакію в рамках операцій придушення виступів проти авторитарної влади президента Башара аль-Асада. За повідомленнями представників опозиції, в місто ввійшли до 20 танків і інших панцирних машин, лунала інтенсивна стрілянина. Латакія є одним із міст, де відбувалися багатолюдні протести.

У п’ятницю державний секретар США Гілларі Клінтон уже заявляла, що Башар аль-Асад «втратив легітимність» як керівник держави. «Очевидно, що Сирії було б краще без нього», – додала вона, але не закликала прямо до його відставки. Як припускають, із таким закликом адміністрація Обами виступить найближчими днями.

Клінтон також закликала країни світу накласти на владу Сирії енергетичні санкції, переставши купувати сирійські нафту і газ, і припинити продавати Сирії озброєння.

Як вважають правозахисники і дипломати ООН, загалом у Сирії від початку масових протестів у середині березня загинули близько 2 тисяч людей.

Рада безпеки ООН планує обговорити надзвичайну гуманітарну ситуацію в Сирії наступного тижня в четвер.
XS
SM
MD
LG