Доступність посилання

ТОП новини

Іран підтвердив 8-річні вироки американським туристам


Головний прокурор Тегерана Аббас Джафарі Долатабаді підтвердив у неділю повідомлення про вироки в вісім років ув’язнення двом громадянам США, затриманим на кордоні з Іраком понад два роки тому.

Як повідомляють іранські державні агентства, Шейн Бауер і Джош Фаттал, звинувачені в «нелегальному перетині кордону» і в «шпигунстві», отримали по три роки за першим зі звинувачень і ще по п’ять за другим.

За словами Джафарі Долатабаді, вони мають 20 днів на оскарження.

У суботу сайт іранського державного телеканалу IRINN також повідомляв, що справа третьої громадянки США Сейри Шоурд, затриманої разом із ними, але по тому відпущеної під заставу, далі лишається відкритою.

Трьох громадян США, Шейна Бауера, Джоша Фаттала і Сейру Шоурд, затримали в Ірані наприкінці липня 2009 року неподалік кордону з Іраком і звинуватили в незаконному перетині кордону, а потім і в шпигунстві на користь Сполучених Штатів. Дівчину відтак через стан здоров’я звільнили минулого року з-під варти під заставу на суму в 500 тисяч доларів, і вона повернулася до США, де дала знати, що не має наміру повертатися до Ірану на суд.

Американці заявляють, що потрапили до Ірану помилково, подорожуючи як туристи горами сусіднього Іраку. Влада США також заявляла, що звинувачення їх у шпигунстві безпідставні.
XS
SM
MD
LG