Доступність посилання

ТОП новини

«Репортери без кордонів» розкритикували розподіл цифрових телеканалів в Україні


Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Національну раду з питань телебачення і радіомовлення переглянути результати конкурсу на надання центральним і регіональним телеканалам ліцензій на цифрове мовлення. Про це повідомляє інформагенція «УНІАН» із посиланням на лист генерального секретаря організації Жана-Франсуа Жульяра до голови Національної ради Володимира Манжосова.

У листі наголошується, що «Репортери без кордонів» хотіли б привернути увагу на скрутне становище, в якому опинилось багато українських регіональних та національних телеканалів в результаті конкурсу на розподіл місць у цифровому мультиплексі, підсумки якого Нацрада оголосила минулого тижня.

«Ми стурбовані такими результатами конкурсу, оскільки в них не дотримано принципів незалежності та плюралізму ЗМІ, що гарантуються статтею 34 Конституції України. Якщо ці результати не буде змінено, це не обіцяє нічого хорошого для становища українських ЗМІ. Прихована цензура, що здійснюється шляхом упередженого розподілу частот, матиме згубні наслідки для свободи слова в Україні», – йдеться в листі.

Жан-Франсуа Жульяр зауважив у листі, що не зрозумілими були критерії розподілу частот на національному рівні. На його думку, результати конкурсу, оголошені 18 серпня, викликають стурбованість щодо незалежності ЗМІ, адже більшість частот надали телеканалам, які відомі своїми зв’язками з владою.

«Наша організація приєднується до всіх тих, хто вже висловився з вимогою провести чесний і відкритий розподіл цифрових частот, у відповідності з Європейською конвенцією прав людини та іншими міжнародними угодами, які було підписано і ратифіковано Україною», – наголошується в листі.
XS
SM
MD
LG